Co ma dron do Actrosa, czyli nowy dział DB Schenker, by tworzyć transport przyszłości

Co robi gigantyczny dron na tle Mercedesa Actrosa z naczepą typu jumbo? Zapowiada nową spółkę z grupy DB Schenker, wyznaczoną do pracy nad nowoczesnymi technologiami.

Firma Schenker Ventures będzie odpowiedzialna za wyszukiwanie i wspieranie nowych rozwiązań dla branży transportowej. Gigant chce przy tym wyszukiwać młode, rokujące na przyszłość firmy, wspierając je swoimi ekspertyzami oraz oczywiście zapleczem finansowym.

Wspomniany dron jest tutaj doskonałym przykładem. Nie od dziś firmy transportowe wskazują drony jako alternatywę dla lekkich ciężarówek, zwłaszcza w przypadku transportów ekspresowych. Schenker Ventures ma więc wspierać rozwój dronów, by w przyszłości mogły one trafić do oficjalnego użytku w barwach DB Schenker.

Co też ciekawe, pracownicy Schenker Ventures mają cieszyć się sporą niezależnością względem reszty koncernu. Ich biuro znajdzie się nawet w osobnym budynku, by bieżące sprawy logistycznego giganta w mniejszym stopniu oddziaływały na pracę wizjonerów.

A jeśli chodzi o same drony, to polecam artykuł z początku ubiegłego miesiąca. Wykorzystanie takich urządzeń zapowiedziała wówczas firma Hellmann: 2500 km w jedną dobę, dronem zamiast busa – to zapowiedź już na przyszły rok