OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 29 Styczeń, 2016

Ciężarówki marki Tatra będą sprzedawane w kolejnych kilkunastu salonach marki DAF w całej Europie

tatra_phoenix_euro6_2

Czeska firma Tatra podejmuje wraz z DAF-em kolejny krok ku rozwojowi. Po połączeniu czeskich podwozi z holenderskimi silnikami i kabinami najnowszej generacji, teraz czas na rozszerzenie współpracy z dafowską siecią handlowo-serwisową. Dotychczas nowe ciężarówki z czeskim znaczkiem można było kupić w 12 salonach rozmieszczonych w kilku krajach Europy, natomiast w tym roku placówek ma być aż 30. A wszystko za sprawą wprowadzania Tatry do kolejnych salonów marki DAF.

Przedstawiciele czeskiej firmy powiedzieli holenderskiej gazecie „Financieel Dagblad”, że korzystanie z sieci handlowej DAF-a to dla nich idealne rozwiązanie. Podkreślili oni na przykład, że sprzedawanie marek Tatra i DAF pod jednym dachem nie prowadzi do żadnej formy wewnętrznej konkurencji, wszak ich firma zajmuje się pojazdami specjalistycznymi, czysto terenowymi, zaś domeną DAF-a pozostają drogi. Jednocześnie Czesi przyznają, że wielu europejskich dealerów trzeba do całej tej idei bardzo długo przekonywać, jako że bazują oni na wcześniejszych, niezbyt pozytywnych doświadczeniach z czeskimi ciężarówkami.

Na koniec jeszcze dodam, że wszystkie te zabiegi mają oczywiście na celu znaczące zwiększenie sprzedaży ciężarówek marki Tatra. W ciągu pięciu lat Czesi chcieliby podwoić tę sprzedaż do poziomu 2500 egzemplarzy rocznie i tym samym zyskać naprawdę pewną pozycją na rynku pojazdów do zadań specjalnych.

tatra_16x8_18_metrow_1

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. KK napisał(a):

  Cytat:”Czeska firma Tatra podejmuje wraz z DAF-em kolejny krok ku rozwojowi”. Mam nadzieję, że nie wyjdzie im to tak, jak STARowi z MANem.

 2. Użytkownik* napisał(a):

  Przykre czeska motoryzacja hula pełna para, nasza Polska nic kpl nic juz nie mamy

 3. DamianPrezes napisał(a):

  Ehh oby się nie sprzedali całkowicie bo szkoda by było… A TATRA przecież słynęła z dobrych ciężarowek

  • pete379 napisał(a):

   Z tego co kojarzę, to obok linii Phoenix dalej klepany jest Jamal (wnuczek 148) i TerrNo.1 (wnuk 815). Czyli dalej Tatra to Tatra i dalej robi dobre ciężarówki jako naśniki dla wojska i sprzęt w naprawdę cieżki teren.
   Tak słyszałem, że Tatra jest jedyną marką, która ma ufundowany przez państwo/samorząd pomnik (a nie samodzielnie postawiony) za wkład w rozwój i ujarzmienie Syberii. To prawda?

 4. andrzej napisał(a):

  Kolejny przyklad ze Czesi potrafili lepiej sie sprzedac, tak samo jak bylo ze Skoda, a w Polsce? FSO sprzedane Koreacom, Star Niemcom tylko po to zeby zniknac i wiele, wiele innych przykladow, z Wieltona mozemy byc tylko dumni ze firma tak mocno sie rozwinela zamiast sprzedac 🙂

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.