Ciężarówki marki DAF pojechały do trzech polskich firm, czyli zamówienia na 57 „euro szóstek”

Na przełomie maja i czerwca 2014 roku trzy znaczące firmy transportowe odebrały łącznie 57 pojazdów marki DAF. Były to INTRA S.A. z Iłowej, PTH Francepol ze Starego Kisielina koło Zielonej Góry oraz Trans Petro Color z Piaseczna. Wszystkie firmy zakupiły ciągniki siodłowe typu XF z 460-konnymi silnikami Euro 6.

daf_euro_6_francepol_czerwiec_2014

20 ciągników siodłowych XF Euro 6 odebrała firma INTRA S.A., która posiada już ponad 100 pojazdów marki DAF. Umowa podpisana została z autoryzowanym dealerem DAF firmą ESA Trucks Polska. Zakupione ciągniki XF 460 posiadają kabinę Space Cab i 12-biegową, zautomatyzowaną skrzynię biegów AS Tronic. Są one także wyposażone w przystawkę odbioru mocy napędzającą kompresory do wydmuchu materiałów sypkich z silosów. Pojawiły się one w pojazdach nie bez powodu – INTRA jest obecnie jednym z liderów na rynku przewozu sypkich produktów chemicznych oraz spożywczych.

daf_euro_6_intra_czerwiec_2014

Również w ESA Trucks w Iłowej i również w ilości 20 sztuk wydano ciągniki siodłowe dla firmy PTH Francepol. Kluczyki do samochodów z rąk Jarosława Szymkowiaka, dyrektora zarządzającego ESA odebrał pan Władysław Jermanowski, prezes firmy Francepol. Są to pierwsze DAF-y, które dołączyły do floty firmy Francepol, liczącej obecnie 180 pojazdów ciężarowych. Wszystkie ciągniki DAF posiadają kabinę Space Cab, silniki PACCAR MX-13 i wyposażone są w 12-biegową skrzynię biegów AS Tronic z funkcją Hill Start Aid (HSA). Poza tym na wyposażeniu są dwa aluminiowe zbiorniki paliwa o łącznej objętości 1275 litrów i hamulec silnikowy MX Engine Brake. Firma PTH Francepol od ponad 20 lat specjalizuje się w międzynarodowym transporcie ciężarowym oraz spedycji. Zajmuje się transportem ładunków drobnicowych oraz całopojazdowych na terenie Unii Europejskiej oraz krajów strefy Schengen.

daf_euro_6_trans_petro_color_czerwiec_2014

Nowe DAF-y dołączyły również do floty firmy Trans Petro Color Sp. z o.o. z Piaseczna, która odebrała 17 ciągników siodłowych XF Euro 6 z kabinami Space Cab. Co ciekawe, kontrakt ten podpisany i zrealizowany został bezpośrednio przez firmę DAF Trucks Polska Sp. z o.o. Obejmował on 10 pojazdów w wersji Low Deck i 7 standardowych ciągników siodłowych wyposażonych w 460-konne silniki i 12-biegową skrzynię AS Tronic. Pojazdy odebrał pan Krzysztof Tański, vice prezes firmy Trans Petro Color, która specjalizuje się w transporcie ładunków niebezpiecznych (ADR).

Nowe DAF-y z Francepolu oraz Trans Petro Color czytelnicy 40ton.net mogli zobaczyć już tydzień temu, za sprawą czwartego artykułu z serii „40ton.net i Truck-Spotters.eu prezentują nowości z polskich dróg”, który można przeczytać TUTAJ. Osobom lubiącym być na bieżąco z zakupami polskich przewoźników szczególnie polecam więc śledzenie właśnie tej serii tekstów.