8000 mechaników wystartuje w Scania Top Team 2014, czyli globalne zawody dla specjalistów

scania_top_team_zmagania_w_krakowie

Rusza kolejna edycja globalnego konkursu Scania Top Team, w którym udział biorą mechanicy oraz specjaliści zajmujący się częściami zamiennymi w autoryzowanych serwisach szwedzkiej marki. 8000 specjalistów z 60 krajów otrzyma w ramach konkursu możliwość udoskonalenia swoich umiejętności i nietypowego zmierzenia się z codziennymi zadaniami.

Scania Top Team służy stałemu rozwijaniu wiedzy, zdolności i umiejętności pracy w zespole, a ponadto konkurs promuje również zawód mechanika wśród wysoko wykwalifikowanych profesjonalistów. Jego geneza to krajowe zmagania serwisantów Scanii, które zrodziły się w Szwecji aż ćwierć wieku temu, natomiast przed dziewięcioma laty zostały przekształcony w zawody o zasięgu globalnym.

Eliminacje krajowe zaczynają się od teorii, a wieńczy je finał obejmujący zarówno teorię, jak i praktykę. Zwycięzcy z poszczególnych krajów spotkają się podczas pięciu międzynarodowych rund regionalnych. Wyłonią one 10 drużyn, które będą walczyć w światowym finale w dniach 3-5 grudnia 2015 w Södertälje w Szwecji.

Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że Scania Top Team 2013 został ostatnio nagrodzony tytułem „Event of the Year” (ang. „Wydarzenie Roku”) w konkursie „Golden Wheel” organizowanym przez Sweden’s Sponsorship and Events Association.