OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 20 Sierpień, 2018

Ciężarówka do wynajęcia na kempingu – jak Litwini uzasadniają 45-godzinne odpoczynki w kabinie

Litewskie stowarzyszenie przewoźników jest zdania, że kary za 45-godzinne odpoczynki w kabinach to zbędne i niesprawiedliwe obciążenie. Co więcej, stowarzyszenie postanowiło swoje racje udowodnić, walcząc przy okazji o poparcie opinii publicznej. Jak natomiast to zrobiono? Na kempingu zaparkowano Renault Gamy T High Sleeper, wypożyczając je do celów turystycznych.

Fioletowy ciągnik został ustawiony na kempingu w Pałądze, na litewskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Właściciele ośrodka porozumieli się ze stowarzyszeniem przewoźników, proponując swoim gościom nocleg właśnie w kabinie. Turystów zapraszano nawet dwójkami, by mogli skorzystać z obu łóżek obecnych na pokładzie.

W ten sposób firmy transportowe chciały pokazać, jak wygodne i przestronne są kabiny współczesnych ciężarówek. Ustawienie pojazdu na kempingu miało też podkreślić, że ciężarówka nadaje się do spędzania w niej wolnego czasu oraz po prostu rekreacji. W dużym skrócie, przekaz miał być więc następujący – skoro kabina sprawdzi się na wakacjach, to sprawdzi się też w czasie 45-godzinnej przerwy.

Czy jest tak w rzeczywistości – to już kwestia dłuższej dyskusji. Niemniej cała akcja zdołała zyskać pewien rozgłos, chętnych do spania w kabinie nie brakowało, a ich opinie były bardzo pozytywne. Przy okazji przewoźnicy podkreślali też, że pozostawienie kierowcy na weekend w kabinie jest często koniecznością, a nie kwestią wolnego wyboru. Przy drogach brakuje bowiem hoteli, które oferują odpowiednie parkingi.

Zdjęcia zostały wykonane w czasie opisywanej akcji.

Ten wpis ma 19 komentarzy

 1. Łukasz napisał(a):

  P|atologia, którą należy potępiać za wszelką cenę.

 2. Praca kierowcy wymaga takiego punktu widzenia. Bez turystycznego podejścia do roboty praca ta może okazać się zbyt skomplimkowana.

 3. Hoteik napisał(a):

  Ciekawe czy mieliby tyłu chętnych na nocleg gdyby wystawili starego Dafa w niskiej kabinie? Ale dla potrzeb poparcia swoich też znalazło się auto z odpowiednią do tego kabiną

 4. COYOT napisał(a):

  A czy klimatyzacja postojowa byla w tej ciezarowce?

 5. KAMIL napisał(a):

  Nasz Tadek z Tczewa jakby podstawił swoją Renatkę z salonką to ludziska by się zabijały o wolne miejsca, a zapisy były by robione grubo ponad pół roku do przodu …
  Tylko czym Tadziu by wtedy śmigał na przerzutach ???

 6. Ja napisał(a):

  Tu nie chodzi o to czy kabina spełnia warunki socjalne. Tu chodzi o komfort psychiczny człowieka aby nie zglupial

 7. Trakeiro napisał(a):

  Wystarczy nie jeździć u dziada z autami w niskich i ciasnych budach. Ale nie, wolwo to je potęga, 500 kunia pod maską a w środku miejsca tyle, że nóg na fotelu pasażera nie idzie do przodu wyciągnąć

 8. Dawid napisał(a):

  Gdybym nie jeździł dużym, to na pewno skorzystał bym z takiej oferty. A kto nie chciał by spędzić chociaż raz nocy w ciężarówce ze swoją kobietą? A może tylko ja tak mam

 9. Dsvv napisał(a):

  Hahaha ale szydera, ta akcja to jest krzyk rozpaczy szefów z branży transportowej. Wsadzili jakąś wypacykowaną laske z gazetą i myślą, że kogoś tym przekonają. My jesteśmy w pracy a nie na wakacjach. Powinni w końcu w całej UE egzekwować ten przepis. Wiedziałem, że Litwini nie grzeszą mądrością, ale żeby aż tak to się nie spodziewałem. Niech wynajmą te ciężarówki na parkingach a kiero za tą kasę do hotelu.

 10. Lkw napisał(a):

  Tylko niech pojeźdzą sobie dwa trzy tygodnie, niech jedzą w niej i myją się pod bańką to zobaczymy czy jeszcze w niej by chcieli weekend siedzieć

 11. Stefan napisał(a):

  A ja już widzę w tym interes ?? Kierowca w domu a moja fura będzie na kempingu przez dwie noce zarabiać !! Już rezerwuje kamping ależ będę kasiore trzepał!

 12. HOBO napisał(a):

  A co z przepisami, jeśli poruszasz sie ciezarówką z zabudową w stylu amerykańskim, a są takie choć nieliczne w Europie? Duze wygodne miejsca za kabiną z WC.

 13. Jacek napisał(a):

  Minimalny system musi byc 6/1 auto musi zarabiac i dotego trzeba polaczkow.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.