OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 20 Sierpień, 2018

Dwa lata i trzy miesiące więzienia za przemyt tytoniu do Anglii – nielegalny doładunek ważył 1,3 tony

Bułgarski kierowca ciężarówki próbował wwieźć do Wielkiej Brytanii 1,3 tony tytoniu do samodzielnego rolowania. Teraz usłyszał wyrok, w związku z którym spędzi w więzieniu dwa lata oraz trzy miesiące.

45-letni Valentin A. wjechał do portu w Dover 7 lutego bieżącego roku. Został tam poddany kontroli granicznej, w której uczestniczył pies tropiący. Zwierze wykryło przy tym znajomy zapach, prowadząc funkcjonariuszy do kartonów z tytoniem, ukrytych za właściwym ładunkiem.

Kolejne nieprawidłowości wskazała kontrola tachografu. Choć trasa przejazdu zupełnie tego nie wymagała, ciężarówka zajechała po drodze do Luksemburga. Wszystko wskazywało więc na to, że właśnie w Luksemburgu dokonano nielegalnego doładunku.

Jak wyliczono, podatki należne od przewożonego tytoniu były warte 286 tys. funtów, czyli niemal półtora miliona złotych. Prokuratura potraktowała więc sprawę bardzo poważnie, a efektem końcowym jest wspomniany na wstępie wyrok – dwa lata oraz trzy miesiące w więzieniu.

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. Randy napisał(a):

  Na Shellce na Luksie często stoi podejrzany typ. Pyta czy jedziesz do Anglii i proponuje za przewiezienie palety tytoniu 1000euro Bułgar widocznie skusił się łatwą kasą

 2. Szwagier napisał(a):

  Potwierdzam, że na Shellu w Luksemburgu również ten dżentelmen pytał mnie czy jadę do UK. Po pierwsze nie jechałem a po drugie nie pytałem o co mu chodzi gdyż byłem pewny,że O ciapatych.

 3. Korku napisał(a):

  Potwierdzam. Gość nazywa się Patrick. Mało tego twierdzi, że ma brata w Dover, który jest celnikiem i kierowcy nic nie grozi.

 4. Lux napisał(a):

  Dokładnie. Gość szuka chętnych, teraz już wiem co ma za towar…

 5. Shell napisał(a):

  Od dobrych trzech na tym Shellu łażą dziwne typki i coś proponują,głownie podbijają kiedy stoisz w kolejce do kasy ,raz maiłem propozycję paletki od UK za 1400 euro pod Cambridge kolejnym razem trafiła mi się propozycja dwóch palet do F za 800 euro .

 6. spiek napisał(a):

  Chcecie powiedzieć, że ktoś byłby skłony ryzykować z PALETĄ lewego tytoniu za €1000? 😮

 7. wstomasz napisał(a):

  Niema co ryzykować,lepiej ziółko przewieść,jest zdrowsze i nie grożą zanie poważne i finansowe konsekwencje bo niema akcyzy.

 8. Użytkownik* napisał(a):

  Bylem swiadkiem jak w podwujnej obsadzie wpadli na kontroli polacy ktorzy za 500euro wzieli z luksa od kolesia 4 wagony fajek ,jak sie okazalo byla to marycha i jakies prochy, w Dower sciagneli ich i mnie na kontrole .
  Celnicy mieli liste z nr. Rejestracyjnymi aut ktore do kontroli maja wziasc ,a dla picu sciagneli innych .

  Paczke wzieli na shelu w luksie .
  Ustawka jak nic

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.