Ciężarówka wjechała tuż pod pociąg i została wepchnięta w stojący przy torach budynek

Para Austriaków w wieku 83 oraz 79 lat przeżyła w poniedziałkowe popołudnie niewyobrażalny szok. Starsze osoby odpoczywały akurat w swoim salonie, gdy w ich dom wbiła się czteroosiowa ciężarówka. Co więcej, pojazd ten został wepchnięty do środka przez rozpędzony pociąg, składający się z wagonów-cystern.

Zdarzenie miało miejsce w austriackiej miejscowości Achenlohe, wczoraj, krótko po godzinie 16.30. Do niestrzeżonego przejazdu kolejowego dojechało wówczas czteroosiowe Volvo FH, ciągnące przyczepę z gąsienicową koparką. 27-latek kierujący zestawem nie zauważył pociągu, który zbliżał się z prędkością 80 km/h. Ciężarówka wjechała więc na tory, tuż pod lokomotywę.

Pociąg uderzył w Volvo, oderwał je od przyczepy, a także wbił w stojący przy torach budynek. Kierowca ciężarówki został przy tym bardzo ciężko ranny i za pośrednictwem helikoptera przetransportowano go do szpitala. Starsza para przebywająca w domu na szczęście znajdowała się z dala od miejsca uderzenia i nie została poszkodowana. Niemniej 79-letnia Austriaczka oraz jej 83-letni byli w stanie ciężkiego szoku.

Jak się okazało, uszkodzony dom był dawnym budynkiem dworca, który gruntownie odnowiono i dostosowano do celów mieszkalnych. Niestety, teraz czeka go rozbiórka, gdyż konstrukcja podobno nie nadaje się do remontu.

Do zdjęć przejdziecie poniżej: