Ciężarówka przewróciła się po wyprzedzaniu na autostradzie A4 – film i pytanie o winę

Aktualizacja: Policja o przewróconej ciężarówce na A4 – wstępnie winny wyprzedzający kierowca

Lokalny portal informacyjny „Legnica Nasze Miasto” opublikował wczoraj zdjęcia przewróconej ciężarówki. Pojazd leżał na autostradzie A4, nieopodal Legnickiego Pola, na jezdni w kierunku zachodnim. Od razu też podano, że, kierowca białego Mercedesa na szczęście nie został poszkodowany. Jak natomiast mogło dojść do tak nietypowo wyglądającego wypadku? Podano tylko tyle, że „policja ustala przyczynę zdarzenia”.

Zdjęcie:

Dzisiaj mamy kolejny element układanki. Jest nim nagranie, które zostało godzinę temu opublikowane przez Facebookową stronę Ciężarówki – Naszą Pasją. Na filmie widać białego Mercedesa, który wyprzedzany jest przez inną ciężarówkę. Ten wyprzedzający zestaw bardzo wcześnie wraca na prawy pas, wjeżdżając tym samym tuż przed kabinę Mercedesa. Wtedy też kierujący Mercedesem traci panowanie nad pojazdem, cały zestaw zaczyna bujać się na boki i w końcu ciężarówka upada na prawy bok.

Film:

Film sporo mówi o przebiegu zdarzenia, ale nadal trudno jest określić kto mógł być w tej sytuacji winowajcą. Czy to kierowca wyprzedzającego zestawu, czy może za wszystko odpowie kierujący Mercedesem? By uzyskać odpowiedź na to pytanie, zgłosiłem się do rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, z prośbą o przekazanie policyjnych ustaleń w tej kwestii. Gdy tylko otrzymam odpowiedź z jakimiś konkretami, na pewno wrócę do tematu. Można się jednak spodziewać, że wydarzy się to już w przyszłym tygodniu.