Ciężarówka najechała na przyczepę stojącą na trasie S8 – pasażer poniósł śmierć na miejscu

Pasażer samochodu ciężarowego zginął w wypadku na drodze ekspresowej S8. Wszystko wydarzyło się nieopodal Kępna, w nocy z poniedziałku na wtorek, około godziny 4.

W zdarzeniu uczestniczyła przyczepa dystrybucyjnej ciężarówki, pozostawiona na trasie S8. Pojazd ten ustawiony był na pasie awaryjnym i znalazł się tam najprawdopodobniej właśnie w związku z awarią.

Na przyczepę tę najechał DAF XF należący do litewskiej firmy transportowej. Prawa strona kabiny została przy tym zmiażdżona, a ponadto cały zestaw wypadł z drogi, przebił bariery energochłonne i uderzył w skarpę. Sama przyczepa obróciła się zaś wokół własnej osi i przewróciła na lewy bok.

Niestety, DAF-em okazały się podróżować dwie osoby. Na prawym fotelu siedział więc mężczyzna, który w wyniku uderzenia w przyczepę poniósł śmierć na miejscu. Kierowca został natomiast ranny i przetransportowano go do szpitala.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia opublikowali strażacy-ochotnicy z OSP Bralin. Wszystkie fotografie znajdziecie tutaj, natomiast jedną z nich zamieszczam poniżej.