Ciężarówka ciągnęła po obwodnicy potrąconą kobietę – poranna tragedia na DK15

Przejeżdżając przez Brodnicę w województwie kujawsko-pomorskim trafimy na obwodnicę z dwoma rondami – Olsztyńskim oraz Toruńskim. Odległość między nimi to około półtora kilometra, a na całym tym dystansie ciężarówka miała dzisiaj ciągnąć ciało potrąconej kobiety.

Do potrącenia doszło około godziny 9 rano, na drodze krajowej nr 15, w okolicach Ronda Olsztyńskiego. Pełne okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane, ale jedno wiadomo na pewno – ciało 67-letniej kobiety zahaczyło się o jeden z elementów ciężarówki. W związku z tym potrącona była ciągnięta aż do kolejnego ronda, dopiero tam odłączając się od pojazdu.

Niestety, pomimo prób reanimacji, życia 67-latki nie udało się już uratować. Tymczasem ciężarówka pojechała dalej, będąc zatrzymanym przez policję dopiero w sąsiednim powiecie golubsko-dobrzyńskim. Wszystkie lokalne media okrzyknęły to „ucieczką z miejsca wypadku”, choć w rzeczywistości mogło być zupełnie inaczej. Jak bowiem pokazuje praktyka, kierowca ciężarówki mógł po prostu nie zdawać sobie sprawy z tragedii, nie czując i nie widząc wypadku.

Jak było dokładnie, w jakiej sytuacji doszło do potrącenia i dlaczego ciężarówka się nie zatrzymała – na te pytania ma odpowiedzieć prokuratura oraz pracująca pod jej nadzorem policja. Na miejscu trwa dochodzenie, a przejazd drogą krajową nr 15 pozostaje zablokowany.

Zdjęcia z prowadzonej akcji znajdziecie poniżej: