W ciągu 5 lat przychód Wielton urósł o 350 procent – to już ósmy największy producent na świecie

Branżowy magazyn Global Trailer Magazine co roku publikuje ranking prezentujący największych producentów naczep na świecie. Nie brakuje w nim także Grupy Wielton, która w ostatnich latach przejęła konkurencję z Włoch (m.in. Viberti), Francji (Fruehauf), Wielkiej Brytanii (Lawrence David) oraz Niemiec (Langendorf).

Najnowsze wydanie rankingu uplasowało Grupę Wielton na ósmym miejscu. Innymi słowy, Wielton oraz jego zagraniczne marki są ósmym największym producentem naczep na świecie. Jest to wynik o dwie pozycje lepsze, niż w przed rokiem. Jednocześnie Grupa Wielton okazała się mieć największą dynamikę wzrostu spośród wszystkich firm uplasowanych w pierwszej dziesiątce rankingu.

W Europie Wielton zajmuje trzecie miejsce, będąc coraz bliżej niemieckiej konkurencji. Firma chwali się też ponad 26-procentowym wzrostem zysków EBITDA oraz sukcesami na rynkach zachodnich. Przychody marki Fruehauf wzrosły w ostatnim roku o 23 proc., a udział w we francuskim rynku zwiększono do 21 procent. Niemiecki Langendorf zwiększył zaś przychody ze sprzedaży o 14 procent.

Jak natomiast obecny Wielton wypada na tle firmy sprzed pięciu lat? Tutaj różnica jest naprawdę ogromna, wynosząc 350 procent. W 2014 roku przychody z firmowej sprzedaży wynosiły niespełna 600 mln złotych. W roku 2018, było to już natomiast 2,1 mld złotych.