Ciągnik zgubił naczepę po zjechaniu z ronda – wyciek paliwa i policyjne dochodzenie

Fot. Kreispolizeibehörde Rhein-Erft-Kreis

Złośliwe zachowanie osoby trzeciej, problemy o charakterze technicznym lub też błąd ze strony kierowcy – istnieje kilka możliwych wyjaśnień dla takiej sytuacji. Niezależnie zaś od przyczyny, wszystko wyglądało bardzo groźnie i mogło wywołać spore straty.

Naczepa odłączyła się od ciągnika na niemieckiej drodze L496, w miejscowości Frechen na przedmieściach Kolonii. Chwilę wcześniej cały zestaw pokonał rondo, a gdy tylko ciągnik zaczął nabierać prędkości, chłodnia zsunęła się z siodła i uderzyła o ziemię. Zmiażdżeniu uległa przy tym nie tylko skrzynia na palety, ale także zbiornik oleju napędowego do agregatu. Doszło wówczas do wycieku paliwa na jezdnię, a przy okazji mogło to zapowiadać straty w zakresie ładunku, którym była mrożona żywność.

Zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek, około godziny 12.30. Niestety nie podano przy tym informacji, czy zestaw rozpoczynał wówczas trasę, czy też pozostawał w ruchu już od pewnego czasu. Jeśli natomiast chodzi o dokładne przyczyny zdarzenia, to maja je ustalić eksperci wyznaczeni przez niemiecką policję. Natychmiast wezwano ich na miejsce zdarzenia, by dokonać oględzin technicznych siodła oraz sworznia królewskiego w naczepie.