Ciągnik siodłowy zawisł między dwoma mostami – groźna scena na A17 pod Dreznem

Fot. Roland Halkasch (Feuerwehr Dresden)

Na autostradzie A17 pod Dreznem, we wtorkowych godzinach szczytu, doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia. Ciężarówka została w nim zablokowana między dwoma mostami i zawisła co najmniej kilka metrów nad rzeką Kaitzbach.

W zdarzeniu uczestniczył DAF XF z naczepą chłodniczą, przewożący ładunek wiśni i należący do niemieckiej firmy transportowej. Z nieznanych przyczyn, zestaw ten zjechał nagle na lewą stronę, przebił bariery rozdzielające jezdnie i trafił w pustą przestrzeń znajdującą się między dwoma mostami. Tam ciężarówce groziło wpadnięcie do wspomnianej rzeki, lecz na szczęście zestaw złożył się w „scyzoryk”, co najprawdopodobniej uratowało kierowcę. Ustawiony w poprzek ciągnik był bowiem szerszy niż przestrzeń między mostami, zawieszając się dzięki temu na lewym tylnym kole oraz przedniej części nadwozia.

44-letni kierowca DAF-a opuścił kabinę o własnych siłach i mógł oddalić się w bezpieczne miejsce. Niemniej mężczyzna został na tyle poważnie poszkodowany, że trzeba było przetransportować go do szpitala. Starty finansowe wstępnie zostały oszacowane na 80 tys. euro, utrudnienia na autostradzie utrzymywały się aż do środy rano, a do podniesienia ciężarówki konieczne było skorzystanie z ciężkiego żurawia.