rekrutuj 40ton665
Opublikowane 24 Sierpień, 2017

To chyba najbardziej wyjątkowy Actros w Europie – Mika Auvinen wzorował swój tuning na lowriderach

master_truck_opole_2015_relacja_40tonnet_03

Fiński przewoźnik Mika Auvinen znany jest z niesamowitego tuningu samochodów ciężarowych. Jego poprzedni projekt, znany jako “Highway Hero” (powyżej), zrobił w Europie niemałą furorę, a każdy, kto był na zlocie Master Truck 2015, może to potwierdzić. O ile jednak tamta ciężarówka była naprawdę niepowtarzalna, to do opisania nowego projektu Avinena aż trochę brakuje mi słów…

Ten nowy projekt został właśnie pokazany na słynnym, fińskim zlocie Power Truck Show. Po raz kolejny bazą okazał się tutaj Mercedes-Benz Actros, tym razem będący ciągnikiem siodłowym 2663. Co typowe dla Finlandii, samochód połączono z aż dwiema naczepami, tworząc zestawy typu link. A do tego doszły dodatki oraz malowanie, które nawiązują do amerykańskiej kultury lowriderów. Mamy tutaj więc chromowane koła ze skrzydlatymi nakrętkami, fioletowy lakier, opony z białymi ścianami, ogromną ilość chromu oraz kompletnie zmodyfikowane wnętrze. Nie zabrakło nawet zderzaka, który wzorowany jest na amerykańskich autach z lat 50-tych.

Poniżej zamieszczam dwa zdjęcia całego zestawu, opublikowane przez fiński oddział marki Mercedes-Benz. Jeśli zaś chcecie pooglądać poszczególne detale, zapraszam do obejrzenia filmu z YouTube. Jest on wywiadem z samym Mika Auvinenem, a przy okazji prezentuje wszystkie ciekawe elementy opisywanej ciężarówki.

auvinen_lowrider_actros_2017_2 auvinen_lowrider_actros_2017_1

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. Forrest napisał(a):

  Wiadomo, o gustach się nie dyskutuje ale moim zdaniem zestaw prezentowałby się o niebo lepiej bez tego “zderzaka”. Chyba,że po odpięiu naczep będzie plac ze śniegu ogarniał 🙂 Ogólnie takie 7/10.
  Do tej pory z całej twórczości pana Auvinena najbardziej przypadła mi do gustu pomarańczowa Scania, którą pokazał jakieś 2 lata temu o ile się nie mylę.

 2. pete379 napisał(a):

  Nie wiem co oni tam w tej Finlandii biorą, ale autor wyżej pokazanego “dzieła” chyba już jedzie na twardych…

 3. Sewex napisał(a):

  Czy ten pojazd nie był pokazany w Hanowerze w tamtym roku? Jestem przekonany że naczepy/przyczepa były wystawione na dziale silosów.

Odpowiedz