transfactor3665
Opublikowane 24 Sierpień, 2017

Do silników Paccar dołączą skrzynie tej samej marki – właściciel DAF-a pracuje wspólnie z Eatonem

paccar_ciezarowki_2017

Koncern Paccar, obejmujący marki DAF, Kenworth oraz Peterbilt, dotychczas nie budował własnych skrzyni biegów. W Europie DAF-y otrzymują więc przekładnie marki ZF, natomiast do Kenworthów oraz Peterbiltów wstawia się skrzynie marki Eaton. Już wkrótce ma to jednak ulec zmianie. Paccar zapowiada bowiem, że do oferty trafi także przekładnia z jego własnym logo, dostępna tylko i wyłącznie w jego ciężarówkach.

Nowa skrzynia biegów początkowo trafi tylko do pojazdów amerykańskich, czyli Kenworthów oraz Peterbiltów. Będzie to przekładnia zautomatyzowana i dedykowana do silników Paccar MX-13, znanych także z naszego kontynentu. Paccar zachwala, że nowa konstrukcja doskonale połączy się z holenderskimi silnikami, a jednocześnie będzie najlżejszą zautomatyzowaną skrzynią biegów na amerykańskim rynku.

Czy jednak klienci nie będą musieli się tej niesprawdzonej skrzyni obawiać? Podobno nie, jako że najważniejsze elementy mają być zaprojektowane wspólnie ze wspomnianym Eatonem. To zaś ma być gwarancją jakości.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. marek napisał(a):

    Wioze dzis 2 Skrzynie biegow Z eatona Tczew do Daf Truck Eindhoven. Moze to te …? Napisz jak cos wiesz ?

Odpowiedz