Chińskie ciężarówki BYD już u europejskich dealerów – rusza oficjalna sprzedaż

Jedna z bardziej znanych chińskich marek motoryzacyjnych rozpoczyna ciężarową ekspansję na Europę. W ostatnich dniach ogłoszono już umowy z pierwszymi dealerami, podpisane na rynku greckim oraz niderlandzkim.

Producentem tym jest BYD, specjalizujący się w samochodach użytkowych na prąd. W Europie firma jest już znana za sprawą swoich elektrycznych autobusów miejskich, jeżdżących między innymi po Wielkiej Brytanii i Niderlandach. Sporo mówiło się też o jej dostawach w Stanach Zjednoczonych, gdzie BYD zaczął sprzedawać elektryczne ciągniki siodłowe. A teraz ciężarówki BYD wchodzą także do Europy, będąc przeznaczonym dla branży dystrybucyjnej.

Pierwsi dealerzy z Grecji oraz Niderlandów zapowiedzieli sprzedaż ciężarówek do 12 ton. Będą też lżejsze warianty 7,5-tonowe, takie jak BYD ETM6, widoczny na powyższym zdjęciu. Jeśli natomiast chodzi o pierwszych użytkowników, to ma być wśród nich firma Havi Logistics. To przewoźnik znany z transportu  dla sieci restauracji McDonald’s.

Jako ciekawostkę dodam, że w Niderlandach chińskie BYD-y będą sprzedawane przez firmę Bluekens Group. Ta sama sieć dealerska sprzedaje między innymi ciężarówki Renault Trucks oraz Volvo Trucks. Za to w Grecji sprzedażą zajmie się firma Petros Petropoulos, dotychczas oferująca ciężarówki marki Isuzu oraz Scania.

Ciągnik siodłowy BYD w Stanach Zjednoczonych:

Wnętrze ciężarowych BYD-ów najnowszej generacji: