Chiński Dongfeng wykupił stoisko na IAA w Hannoverze, czyli chińskie ciężarówki na podbój Europy

dongfeng_kx

Podczas gdy konkurencyjne portale na lewo i prawo wklejają trochę nudnawe komunikaty wiodących importerów ciężarówek, które opisują ich plany wystawowe na wrześniowe targi IAA w Hannoverze, 40ton.net ma dla Was informację naprawdę wyjątkową. Okazuje się bowiem, że swoje stoisko na niemieckich targach będzie miała także chińska firma Dongfeng! Co więcej, będzie to stoisko na hali nr 17, umieszczone zaraz obok miejsc prezentacji pojazdów „wielkiej siódemki”. To pierwszy taki przypadek w historii niemieckich targów, że chiński producent ciężarówek zamówił dla siebie kompletne stanowisko.

O firmie Dongfeng pisałem już przy okazji test/prezentacji chińskiego samochodu dostawczego marki DFSK, o którym można poczytać TUTAJ. Jest to koncern robiący w Chinach naprawdę „grube” interesy i na podstawie legalnych umów Dongfeng odpowiada między innymi za wytwarzanie gamy Citroenów specjalnie na rynek chiński, a także bardzo blisko współpracuje z Volvo Trucks oraz firmą Schmitz, której naczepy mają już wkrótce zawojować daleką Azję. Dongfeng dysponuje więc ogromnym potencjałem finansowym, a prawdopodobnie także technologicznym, dzięki czemu może sobie zacząć ostrzyć zęby na europejski rynek najcięższych pojazdów.

Na targach w Hannoverze prezentowane będą trzy pojazdy – DongFeng KX (zdjęcie powyżej), DongFeng KL oraz DongFeng KR. Pierwszy z nich służy do transportu długodystansowego, drugi można wykorzystywać na średnich trasach, zaś trzeci to propozycja lokalna.