15 nielegalnych imigrantów znalezionych ponad 300 km od promu, czyli kolejne historie z Calais

Nielegalni imigranci wkradający się do zmierzających do Wielkiej Brytanii ciężarówek nikogo niestety dzisiaj nie dziwią. Pisałem już na ten temat TUTAJ, opisując prośby brytyjskiego środowiska transportowego o pomoc ze strony Francji, a także TUTAJ, opisując historię polskiej ciężarówki, które wiozła imigrantów w odwrotnym kierunku, z Wielkiej Brytanii na kontynent. Dzisiaj natomiast poznamy historię Niemca, który jechał ciężarówką ze Szwecji do południowo-zachodniej Anglii.

15_imigrantow_wielka_brytania_niemiecki_kierowca
źródło: www.telegraph.co.uk

Jadący pod spedycją Thermotraffic DAF wjechał do Wielkiej Brytanii za pośrednictwem przeprawy promowej w Calais, gdzie najpierw odbył długą pauzę. Następnie zjechał on z promu w Wielkiej Brytanii i jak gdyby nigdy nic pojechał przed siebie. Po ponad 300 km, na stacji benzynowej w okolicach miejscowości Ilminster, został on jednak otoczony przez policję. Z jego naczepy zaczęły się bowiem po drodze wydobywać wołania o pomoc, które zaniepokoiły postronne osoby. I tak okazało się, że aż 15 imigrantów wjechało na pokładzie naczepy-chłodni do Wielkiej Brytanii, całkowicie umykając uwadze zarówno kierowcy, jak i służb mundurowych, a następnie przejechało kolejne 300 km. Dopiero po tym czasie imigranci musieli się ujawnić, gdyż w naczepie zrobiło się zbyt gorąco i mieli problem z odwodnieniem.

Imigranci przyznali, że wsiedli do naczepy na terminalu promowym we Francji, prawdopodobnie kiedy kierowca robił akurat pauzę. Kierowca ostatecznie został zwolniony przez policję po opłaceniu kaucji.

Tymczasem Przemek Mila (dzięki, pozdrawiam) nadesłał mi nagranie swojego autorstwa, które przedstawia próbę ukrycia się imigrantów w litewskiej naczepie. Zapraszam do oglądania: