Bring Trucking otwiera oddział w Polsce – jego ciężarówki mają wozić ładunki między Polską a Skandynawią

Powszechnie znana firma Bring Trucking, będąca de facto norweskim operatorem pocztowym, postanowiła zainwestować w Polsce. W okolicach Trójmiasta powstanie oddział, którego ciężarówki będą jeździły na naszych rejestracjach. Mają one kursować do Skandynawii za pośrednictwem gdyńskiego portu.

Dotychczas za przewozy tego typu odpowiadał słowacki oddział Bring Trucking. Niemniej firma uznała, że sytuacja na rynku wymaga stworzenia nowego, polskiego oddziału. Początkowo ma on posiadać tylko pięć ciężarówek, lecz prawdopodobnie w bardzo szybkim tempie będzie ich przybywać.

Od razu rodzi się jednak pytanie, czy mowa tutaj o dosłownie polskim oddziale, czy też o próbie zatrudniania przez Polskę kierowców, by następnie wysyłać ich na przerzuty lub kabotaż w Skandynawii? Tym bardziej, że słowacki oddział firmy wielokrotnie oskarżano o właśnie ten drugi typ działalności.

Tutaj jednak Bring zapowiada, że ciężarówki na polskich rejestracjach będą odpowiadały przede wszystkim za transport między Polską a Skandynawią. Firma obiecuje też, że jeśli kierowcy z polskiego oddziału wykonają w Norwegii kabotaż, to odbędzie się to z poszanowaniem norweskiej płacy minimalnej.