Berger częściowo przejmowany przez Schmitza – firmy stworzą wspólną ofertę

Na europejskim rynku naczep może dojść do bardzo ciekawego połączenia. Schmitz Cargobull zamierza przejąć 49 procent udziału w firmie BergerEcotrail, by następnie stworzyć wraz z nią wspólną ofertę.

Schmitz Cargobull to na europejskim rynku prawdziwy gigant, znany w Europie z najróżniejszych sektorów. Za to austriacki BergerEcotrail jest marką bardziej wyspecjalizowaną, dostarczająca naczepy o ultralekkiej konstrukcji, w tym zwłaszcza pojazdy do transportu ładunków w zwojach. Co natomiast połączenie tych dwóch podmiotów oznaczałoby z punktu widzenia klientów? Jako że mowa o 49 procentach, Berger nadal zachowałby pewną dozę niezależności. Niemniej sieć sprzedaży jego naczep, dostępność usług serwisowych, a nawet oferowana telematyka miałyby zostać ujednolicone z działalnością Schmitza.

Ze strony samych przedsiębiorstw decyzja o przejęciu ma być już przesądzona. Ostateczną zgodę muszą jednak wyrazić europejskie organizacje antymonopolowe, więc z realizacją transakcji trzeba jeszcze poczekać. Jak długo, tego niestety obecnie nie wiadomo.