OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 30 Czerwiec, 2015

Bardzo dziwna betoniarka, czyli terenowy prześwit, plastikowy zderzak i długodystansowa kabina

volvo_fm_betoniarka_xhigh_glob_lxl

To chyba najbardziej pełna sprzeczności betoniarka jaką dotychczas widziałem – brytyjska firma P & T Woodruff Haulage Limited postawiła ośmiometrową zabudowę do mieszania betonu na podwoziu Volvo FM450 z kabiną Globetrotter LXL.

Już sam fakt wybrania tej właśnie kabiny może dziwić, gdyż opisywany już przeze mnie TUTAJ model Globetrotter LXL to stosunkowo przestronna konstrukcja sypialna, licząca między podłogą a dachem kabiny aż 210 centymetrów. Skąd ten wybór? No cóż, okazuje się, że w Wielkiej Brytanii prowadzenie betonomieszarki wcale nie oznacza możliwości spędzania każdej nocy w domu. Właściciel pojazdu, Tim Woodruf, jest w trasie przez pełne pięć dni, codziennie śpiąc w kabinie i dlatego też potrzebował pojazdu, który zaoferuje mu pewien komfort.

volvo_fm_kabina_globetrotter_lxl_wymiary

Kolejny nietypowym element opisywanego pojazdu to podwozie typu X-High, czyli specjalnie podniesione i zawieszone na tylnym wózku z resorami. Wybór właśnie takiej konfiguracji był podyktowany środowiskiem pracy ciężarówki, które nierzadko obfituje w błotnisty, wręcz trudno dostępny teren, w którym duży prześwit to bardzo cenna rzecz. Co jednak z tego, że mamy duży prześwit, skoro model FM i tak bardzo łatwo uszkodzić na budowie, z uwagi na jego typowo szosowy zderzak wykonany z plastiku oraz wyposażony w delikatne reflektory reflektorami? Naturalnym wyborem wydawałoby się tutaj Volvo FMX, w którym zderzak jest stalowy. Jak to się jednak mówi, kto bogatemu zabroni 😉

Poza kabiną Globetrotter LXL i podwoziem X-High opisywane auto otrzymało także manualną 12-biegową skrzynię biegów, kamerę cofania, aluminiowe koła, a także typowo brytyjskie osłony bocznych luster.

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. Ukasz napisał(a):

    Totalny bezsens! Budowlanka musi byc totalnie ogolocona… Ciekawe ze 8 m3… W pl kazdy ma 7 lub 9 m3… dziwaczna zabudowa….

  2. kazah napisał(a):

    Po to producenci stosują różne rodzaje: napędu, zawieszenia, kabiny, rozmaite rozstawy osi, wielkości ogumienia itd… żeby każdy mógł wybrać co i jakie mu pasuje.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.