Aż dwie akcje serwisowe dotyczące nowej Toyoty ProAce – problemy dotyczą rozrusznika i klimatyzacji

toyota_proace_2016_1

Na polski rynek trafiły 33 Toyoty ProAce, które mogą powodować problemy z rozrusznikiem. Zamontowano w nich bowiem niewłaściwy przekaźnik, przez co rozrusznik może się po prostu przegrzać. Co więcej, 134 egzemplarze modelu ProAce mogą mieć też problem z klimatyzacją. Tutaj akurat sprawa dotyczy złego mocowania sprężarki, mogącej w każdej chwili wypaść na jezdnię. Co więc powinni począć właściciele tych pojazdów? Informacje znajdziecie poniżej, w komunikat wydanych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów:

1. Rozrusznik

Przedsiębiorca Toyota Motor Poland Company Limited Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Toyota Proace, wyprodukowanych we Francji od 28.06. do 23.09.2016 r., mogły zostać zainstalowane w układzie sterowania rozrusznikiem przekaźniki o parametrach niezgodnych ze specyfikacją, co może prowadzić do zablokowania przekaźnika w pozycji zamkniętej. Może to doprowadzić do przegrzania rozrusznika, ponadto, jeśli nastąpiło włączenie biegu, samochód może zacząć poruszać się w sposób niezamierzony przez kierowcę.

Kampanią naprawczą objęte są w Polsce 33 samochody. Lista numerów VIN tutaj.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu wymiany wadliwego przekaźnika na zgodny ze specyfikacją producenta.

2. Klimatyzacja

Przedsiębiorca Toyota Motor Poland Company Limited Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Toyota Proace, wyprodukowanych we Francji od 03.03.2016 r. do 25.03.2017 r., istnieje możliwość, nieprawidłowego przykręcenia wspornika podtrzymującego sprężarkę układu klimatyzacji, co może skutkować jego odłączeniem się podczas jazdy. W takiej sytuacji sprężarka układu klimatyzacji może rozłączyć się z pojazdem i wypaść na drogę.

Kampanią naprawczą objęte są w Polsce 134 samochody. Lista numerów VIN tutaj.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu dokręcenia śrub mocowania wspornika podtrzymującego sprężarkę układu klimatyzacji.