Autotransporter zablokował się na torach – zderzenie z pociągiem uwiecznione na filmie

W nawiązaniu do tekstu:

Raport w sprawie zderzenia ciężarówki i Pendolino – błędy w kształcie przejazdu oraz w oznakowaniu

Zablokowanie pojazdu na torach to koszmar kierowców jeżdżących z niskopodwoziowymi naczepami. Można sobie przy tym przypomnieć polski wypadek z 2017 roku, gdy zestaw przewożący ciężarówkę zderzył się z pociągiem typu Pendolino. 18 osób zostało rannych, a straty liczono w dziesiątkach milionów złotych.

Tymczasem przenosimy się do Stanów Zjednoczonych, gdzie zdarzenie tego typu zostało ostatnio uwiecznione na filmie. Wypadek miał miejsce w miniony piątek, na przejeździe kolejowym w stanie Oklahoma. Ciągnik z naczepą do przewozu samochodów wjechał tam jeszcze przy otwartych szlabanach. Tory okazały się jednak zbyt wysoko wyniesione i bezpieczny zjazd z przejazdu okazał się już niemożliwy.

Omawiany film:

Świadkowie zdarzenia powiadomili o sprawie policję, a ta próbowała skontaktować się z operatorem kolejowym. Czasu było jednak zbyt mało i chwilę później na ciężarówkę najechał pasażerski ekspres, jadący na dalekiej trasie międzystanowej. Lokomotywa staranowała naczepę z ogromną siłą, a przewożone samochody zostały dosłownie wyrzucone w powietrze.

Jak podała lokalna policja, w ciągniku siodłowym znajdował się kierowca oraz pies. Mieli oni mnóstwo szczęścia, nie doznając żadnych obrażeń. W gorszej sytuacji znalazło się kilku pasażerów pociągu – fragment ciężarówki uszkodziły ich przedział i pięć osób zostało poszkodowanych. Co prawda nie były to rany zagrażające życiu, ale wymagały transportu do szpitala. Poza tym lokomotywa została wykolejona, a fragment torów kolejowych uległ zniszczeniu. Wszystko to można zobaczyć na poniższych, policyjnych zdjęciach: