Auto osobowe wyprzedzało na zakręcie, zostało zmiażdżone między dwiema ciężarówkami

Powyżej zamieściłem fragment nagrania z monitoringu. Przedstawia on wypadek, do którego w czwartek doszło na drodze krajowej nr 20, w Hopowie nieopodal Kartuz. Jeśli dobrze się przyjrzycie, zobaczycie ciemne auto osobowe wyprzedzające ciężarówkę z niebieską naczepą. Tymczasem z naprzeciwka nadjeżdża żółty ciągnik z wywrotką.

Samochodem osobowym okazał się Hyundai Getz, prowadzony przez 85-letniego mężczyznę. Wyprzedzał on ciężarówkę tuż przed zakrętem w prawo, w związku z czym miał bardzo ograniczoną widoczność. Gdy natomiast w końcu dostrzegł wywrotkę nadjeżdżającą z naprzeciwka, na ucieczkę przed zderzeniem nie było już czasu oraz miejsca.

Odcinek, na którym odbyło się wyprzedzanie:

Z wywrotką Hyundai zderzył się w sposób czołowy, przy bardzo wysokiej prędkości. Druga ciężarówka uderzyła go zaś w tył nadwozia, samemu wpadając przy tym do rowu. Auto osobowe zostało więc zmiażdżone od obu stron, a jego kierowca nie miał niestety żadnych szans na przeżycie.

Obaj kierowcy ciężarówek wyszli z tego cało. Obaj okazali się też pochodzić z najbliższej okolicy, mieszkając w powiecie kościerskim,. Można więc powiedzieć, że w momencie zdarzenia byli kilkanaście kilometrów od domów. 

Zdjęcie od lokalnej policji: