Amerykańska ciężarówka wojskowa w kolejnym zdarzeniu- wysoki ładunek uderzył w autostradowy wiadukt

We wtorek doszło do kolejnego europejskiego wypadku z udziałem amerykańskiej ciężarówki wojskowej. Tym razem polegało to na uderzeniu w wiadukt zbyt wysokim ładunkiem.

Wojskowy zestaw składał się z trzyosiowego ciągnika siodłowego marki Freightliner oraz trzyosiowej naczepy-platformy. Całość miała oczywiście typowo amerykański układ, natomiast na platformie jechała wojskowa ładowarka marki Caterpillar. To właśnie ona uderzyła w wiadukt na niemieckiej autostradzie A6, w okolicach Kaiserslautern.

Jak się okazało, najwyżej położone części Caterpillara znajdowały się 451 centymetrów nad ziemią. Opisywany ładunek powinien był więc uznany za transport ponadnormatywny, poruszając się wcześniej wybranymi drogami. A że tak się nie stało, kabina Caterpillara uległa poważnemu zniszczeniu.

Uszkodził się także wiadukt. Odpadła od niego część betonowego poszycia, wymagając zamknięcia jednego z pasów ruchu. Całe szczęście jednak, że metalowa konstrukcja wiaduktu nie została naruszona i przeprawa będzie mogła pozostać w użytku.