Amazon zamówił 100 tys. aut dostawczych od firmy, która dopiero przygotowuje swoją fabrykę

Amazon właśnie pochwalił się gigantyczną inwestycją w elektryczne auta dostawcze. Postanowiła zamówić je w aż 100 tys. egzemplarzy tego typu pojazdów. Dzięki temu do 2040 roku firma chce całkowicie zrezygnować ze spalinowych auta dostawczych.

Już sama ilość 100 tys. egzemplarzy może brzmieć absurdalnie. To jednak dopiero początek ciekawostek, jako że mowa tutaj o autach marki Rivian (na grafice). Jest to amerykańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, które jak na razie nie wyprodukowało żadnego samochodu.

Produkcja Rivianów jest dopiero w przygotowaniu. Firma wykupiła w tym celu dawną fabrykę Mitsubishi, znajdującą się w amerykańskim stanie Illinois. Szacuje się, że pierwsze egzemplarze powstaną w 2020 roku. Rok później zaczną zaś one trafiać do Amazona.

Rocznie Rivian ma dostarczać Amazonowi po 10 tys. egzemplarzy. Tym samym do 2030 roku będzie ich właśnie 100 tysięcy. A ile na tym zarobi? Tego jeszcze dokładnie nie podano. Wiadomo jednak, że Amazon zainwestował już w firmę Rivian 700 milionów dolarów.