Ales Loprais nowym kierowcą zespołu De Rooy – Czech zawalczy w rajdzie Dakar za kierownicą Iveco

loprais_dakar_de_rooy_2016

Czech Ales Loprais to osoba, którą śmiało można nazwać jedną z najważniejszych osobistości rajdu Dakar. Nie dość bowiem, że wielokrotnie dowiódł on swoich umiejętności osiągając naprawdę dobre wyniki m.in. za kierownicami ciężarówek marki Tatra, to jeszcze jego wujkiem jest niejaki Karel Loprais – prawdziwa legenda rajdu Dakar, człowiek, który Tatrą 815 robił prawdziwe cuda i triumfował w tych morderczych zmaganiach aż sześć razy.

Wróćmy jednak do Alesa Loprais, bo to przecież to jego dotyczy informacja, którą mam teraz do przekazania. Ales Loprais będzie nowym kierowcą holenderskiego zespołu De Rooy i zasiądzie w nim za kierownicą Iveco Powerstar. Czech pojedzie w holenderskich barwach już na początku 2016 roku, zaś przyjęcie go do zespołu ma oczywiście pomóc w pokonaniu odwiecznego wroga rodziny De Rooy, mianowicie Rosjan jeżdżących Kamazami.

Powyżej można zobaczyć jak będzie wyglądała ciężarówka Lopraisa. Swoją drogą wielka szkoda, że Czech nie dostanie do dyspozycji Tatry Phoenix, bo wtedy mielibyśmy podwójnie czesko-holenderskie połączenie.

Karel Loprais w akcji: