8,9-tonowy pickup z Rosji, czyli ciężarówka GAZon Next w wersji o typowo amerykańskim charakterze

gazon_next_rosja_pickup

Potrzebujesz dużego pickupa na bliźniaczych kołach, ale amerykańskie konstrukcje pokroju Forda F350 wydają Ci się zbyt pretensjonalne? A może odebrano Ci prawo jazdy kategorii B, jednocześnie pozostawiając kategorię zawodową i chciałbyś mieć jakikolwiek pojazd do codziennej jazdy? Rosjanie mają dla Ciebie idealną propozycję.

Firma Luidor, jeden z oficjalnych przedstawicieli marki GAZ na rosyjskim rynku, postanowiła przygotować pickupa na bazie 9-tonowej ciężarówki GAZon Next. Auto budowę typową dla największych pickupów rodem z USA, czyli łączy sporą skrzynię ładunkową połączoną z podwójną kabiną i typowo ciężarowym podwoziem, opatrzonym w podwójne tylne koła. Tylko silnik nie do końca jest amerykańskich rozmiarów – przed kabiną montuje się tutaj rosyjskiego diesla YAMZ-534, oferującego 149 KM z 4,4 litra pojemności i zestawionego z 5-biegową, manualną przekładnią.

Sam GAZon Next lansowany jest ostatnio w Federacji Rosyjskiej także jako lekki ciągnik siodłowy. Poniżej możecie zobaczyć go w 16,8-tonowym zestawie właśnie z naczepą, oferującym 10 ton ładowności i 50 m3 przestrzeni ładunkowej.

Więcej na temat modelu GAZon Next pisałem w ubiegłym roku TUTAJ, kiedy był on jeszcze prototypem.

gazon_next_rosja_ciagnik_siodlowygazon_next_rosja_wnetrzeŹródło: Trucksplanet.com