rekrutuj 40ton665
Opublikowane 27 Listopad, 2017

570-konne Stralis do wożenia styropianowych opakowań, pokazujące opcje fabrycznego tuningu

iveco_stralis_xp_fabryczny_tuning_2

Choć w Polsce niewiele osób o tym słyszało, kupując nowe Iveco Stralis można zdecydować się także na fabryczny tuning. Włoski producent ma bowiem pełen katalog autoryzowanych akcesoriów, dostępnych bezpośrednio w salonach. Dwa widoczne powyżej ciągniki są zaś na to idealnym przykładem.

Te dwie ciężarówki to ciągniki siodłowe Iveco Stralis XP 570. Zostały one wyposażone w najmocniejsze silniki Cursor 13 i trafiły latem do brytyjskiej firmy David G. Davies & Sons. Ich codzienna praca będzie odbywała się w transporcie krajowym, na głównie na drogach północno-zachodniej Anglii. Ciekawostką jest natomiast fakt, że oba Stralisy będą woziły głównie lekkie ładunki, w postaci styropianowych opakowań. 570 włoskich koni mechanicznych nie będzie więc tutaj miało szczególnie wiele do roboty.

Belka LED w przybliżeniu:

stralis_fabryczny_tuning

Wróćmy jednak do kwestii tuningu. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie, aby zdać sobie sprawę, że zamawiający ciężarówki dokładnie przejrzał wspomniany katalog z akcesoriami. Dla przykładu, na dachu mamy belkę świetlną dedykowaną do Iveco Stralis XP. Składa się ona diód LED, ma opływowy kształt i świetnie zgrywa się z linią nadwozia. Z oryginalnego katalogu pochodzi także orurowanie -zarówno  to dolne, lekko wystające nad zderzak, jaki i to w kształcie trapezu, umieszczone przy atrapie chłodnicy.

W środku wyraźnie widać czarną, skórzaną tapicerkę. W rzeczywistości są to zaś pokrowce, które również znajdziemy w katalogu Iveco. Są one dostępne w kilku wariantach, w tym właśnie w takiej czarnej wersji z “eko skóry”. Oficjalnymi elementami tuningowymi są nawet nakładki na nadwozie, imitujące chrom. Znajdziemy je tutaj na lusterkach, na klamkach oraz na górnej atrapie chłodnicy. Zresztą, to ciemne oklejenie nadwozia, otaczające tę atrapę chłodnicy, też jest fabrycznym akcesorium.

A tak prezentuje się to na drodze:

iveco_stralis_xp_fabryczny_tuning_1

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 13 komentarzy

 1. Dawid napisał(a):

  z gó*na bata nie ukręcisz.

 2. Scuderia ferarri fan napisał(a):

  Belka Led na polskim rynek jest niedostępna.

 3. PASJONAT napisał(a):

  Jak można IVECO nazwać ciężarówka.

 4. Qba napisał(a):

  Turbo osioł. A za dwa miesiące na serwis bo wszystkie kontrolki się będą świecić…

 5. rs7 napisał(a):

  Jak dla mnie bardzo kiczowaty tuning a la po wlosku! A te dodatkowe halogeny dwa na dole i dwa na dachu to pasuja tu jak ja pier****! Pewnie jeszcze kupe kasy za to zaplacili jak to w “firmowych” salonach bywa…. No coz rzecz gustu, a o gustach jak wiadomo sie nie dyskutuje 😉

 6. sc_ream napisał(a):

  Komentarze Panów Kierowców są niesamowite… kup sobie dziadu jeden z drugim najpierw auto i dorób się tyle żebyś mógł pozwolić sobie na zakup takich ładnych ciągników. Wtedy będzie mógł wybierać między markami, które Cię interesują czy pociągają! Będziesz miał wybór i nie musisz brać Iveco.

  Wracając do tematu.
  Belka LED wygląda świetnie! Ogólnie cały koń zrobiony ze smakiem!

 7. romko napisał(a):

  Nie ma to jak Iveco Eurostar po 50 liftingu za gruba kase …

 8. Dawid napisał(a):

  sc_ream akurat na dzień dzisiejszy to pan kierowca może sobie wybierać co chce. Poczynając od kierunków gdzie będzie jeździł, kończąc na kolorze włosów żony szefa.

 9. Tomasz napisał(a):

  akurat ceny Iveco wersji XP skalkulowalo na poziomie volvo . za wypasionego xp w full wolali 95 tys e !!!! i to tylko za 11 litrowa 480-tke a za rownie wypasione volvo wola 89 tys e i to za 13 litrowa 500-tke .roznica praktycznie tylko tym ze volvo miało instalacje pod tv a Iveco tv +komplet aluminiowych felg

  • Tomasz napisał(a):

   przejzalem jeszcze raz konfiguracje w Iveco jest retarder którego volvo nie posiada . volvo góruje zbiornikami 1400 vs 1290 iveca .tak ,ze ceny wyszpanowali….

Odpowiedz