transfactor3665
Opublikowane 8 Listopad, 2017

50-latek przemycił w ciężarówce ponad 13 kg marihuany – wpadł już w kraju, na jednym z parkingów

50-letni kierowca ciężarówki przywiózł z Europy Zachodniej ponad 13 kilogramów marihuany, warte jakieś 350 tys. złotych. Wpadł natomiast już w Polsce, w czasie gdy narkotyki były przeładowywane z ciężarówki do auta dostawczego. Więcej na ten temat możecie przeczytać poniżej, w komunikacie Straży Granicznej. Nad tekstem dołączam zaś materiał filmowy.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch członków zorganizowanej grupy przestępczej, przy których znaleziono ponad 13 kg konopi indyjskich. Zatrzymanie miało miejsce pod koniec października na jednym parkingów w powiecie wrocławskim. Zatrzymani mężczyźni w chwili ujęcia przeładowywali marihuanę z samochodu ciężarowego, którym 50-letni obywatel RP przywiózł je z Europy Zachodniej, do specjalnie przygotowanej skrytki we fiacie doblo, należącym do 44-latka.

Funkcjonariusze SG byli wspierani przez funkcjonariusza z Granicznego Referatu Realizacji Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z psem służbowym do wykrywania narkotyków. Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających, a Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 12 komentarzy

 1. Tomuś napisał(a):

  To panów ktoś ładnie wystawił.
  policja wpada do chaty i wie gdzie czego szukać. to nie przypadek.

 2. Marco napisał(a):

  27000 PLN za kg to liczyli w cenie jakiej?
  W hurcie w zakupie w Holandii od 1700do 2500€ za kg

 3. kitty napisał(a):

  Na Sybir wysłać,niech się resocjalizuje…amen.

 4. kolo napisał(a):

  Witamy w ciemnogrodzie! Gdyby można bylo w Polsce sadzic na własny uzytek nie byloby sprawy. Jak myślicie ile osób zrezygnuje z palenia dzieki temu że SG przechwycila te 13 kg ? Odpowiedz: Ani jedna. Gdzie sens, gdzie logika? Jak dla mnie to szkoda tych chłopów i jeszcze trzymają go pod bronią jak isis niewiernych. Pożal sie boze na takie chore prawo. Na marginesie dodam ze to 13kg to nie jest wcale tak dużo jak się wydaje. Ludzie poprostu dużo jarają i dla dobrego dilera to jest max miesiąc roboty.

 5. egon napisał(a):

  volviątko ,tez przepadnie na skarb panstwa

 6. Qba napisał(a):

  Wątpię w to że kierowcą ciężarówki był polak. W tej firmie to sami Ukraińcy jedzą.

 7. Mati napisał(a):

  Tomuś tu masz rację, musiał ktoś ich wystawić.
  Marco oni liczą cenę polską za gram, więc nawet więcej bo u mnie jest 30 PLN

 8. BAU napisał(a):

  “Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali” “Zatrzymanie miało miejsce pod koniec października na jednym parkingów w powiecie wrocławskim” coś tu chyba raczej nie pasuje ???

 9. Kiero napisał(a):

  Marichuaninen?

 10. Dawid napisał(a):

  Kolo, chyba portale ci się pomyliły.

Odpowiedz