4-minutowe nagranie z objazdu w porcie Calais, czyli szokująca ilość imigrantów oraz całkowity brak policji

calais_port_objazd_imigranci

Temat imigrantów podróżujących z Francji do Wielkiej Brytanii na pokładzie ciężarówek poruszałem w ostatnich tygodniach kilkukrotnie. Można było przeczytać m.in. francuskich policjantach doradzających podobno rozjeżdżanie imigrantów, grupie imigrantów podróżującej dla odmiany z Wielkiej Brytanii do Francji, czy nawet groźbach zamknięcia portu w Calais przez samych Francuzów. Teraz nie dołączy do tego co prawda żaden nowy tekst, ale zaprezentuję za to ponad 4-minutowe nagranie. Dla osób, które nie bywają w Calais, może ono być rzeczą szokującą, gdyż uzmysławia do jakiego poziomu rozrósł się problem imigrantów szturmujących ciężarówki. Wszystko dzieje się na objeździe prowadzącym do portu, w ciągu którego samochody ciężarowe muszą często zwalniać, dając spore szanse imigrantom, a jednocześnie wokół nie ma ani jednego policjanta. Autor filmu sugeruje wręcz, że Francuzi zorganizowali wolny od policji objazd z premedytacją, aby dać imigrantom szanse dostania się do ciężarówek i tym samym opuszczenia ich kraju. Jak by nie było, policja ewidentnie umywa ręce, a cały problem spada na barki kierowców.

Niestety nie mogłem umieścić filmu we wpisie, gdyż jego autor zablokował tę opcję. Dlatego też nagranie trzeba obejrzeć bezpośrednio na YouTube.com, po kliknięciu TUTAJ.

Moje artykuły na temat imigrantów w Calais można przejrzeć TUTAJ.

Uwaga: komentarze o strzelaniu do imigrantów i inne tego typu wyraźnie rasistowskie wypowiedzi poniżej wszelkiego poziomu nie będą akceptowane. Rozumiem złość, ale to miejsce publiczne i należy zachować granice.