Nowości ze świata gier, czyli przyczepy BDF i własne naczepy w ETS 2, a także kolejne screeny z Ameryki

american_truck_simulator_miasto_2

Dawno nie było żadnych nowości ze świata ciężarowych gier, więc trzeba nadrobić zaległości. Oto mamy bowiem dwie ciekawe informacje od SCS Software. Pierwsza z nich dotyczy zupełnie nowej gry American Truck Simulator, którą zapowiadałem już TUTAJ, zaś w drugiej przeczytamy o kolejnej wyjątkowo ciekawej modernizacji do Euro Truck Simulator 2.

1. SCS Software opublikowało nowy zestaw zrzutów ekranu z testów gry American Truck Simulator. Widzimy na nich amerykańskie miasto, a konkretnie San Francisco, po ulicach którego porusza się klasyczny Kenworth W900. Przy okazji opublikowania tych screenów twórcy gry złożyli pewną obietnicę – miasta w American Truck Simulator będą mocno rozbudowane, co ma oczywiście świetnie wpłynąć na realizm rozgrywki.

american_truck_simulator_miasto_1 american_truck_simulator_miasto_3 american_truck_simulator_miasto_4

2. Twórcy Euro Truck Simulator 2 przymierzają się do pracy nad kolejnymi dodatkami do gry. Moją one zmienić zasady funkcjonowania naczep, a także dodać obecność przyczep. Możliwe, że wkrótce w grze pojawi się możliwość posiadania własnych naczep, w tym także naczep-platform, na których w zależności od zlecenia będzie widoczny inny ładunek. Co więcej, pracownicy SCS Software wspominają także o planach związanych z wprowadzeniem do gry przyczep. Miałyby to być konstrukcje tandemowe z wymiennymi nadwoziami, które podążałyby za ciężarówkami z systemem BDF. Ciekawostką byłoby zdawanie takiego ładunku – cofnęlibyśmy z przyczepą pod rampę nr 1, zostawilibyśmy przed nią nadwozie, odstawilibyśmy pustą przyczepę na bok, cofnęlibyśmy ciężarówką pod rampę nr 2, zostawilibyśmy tam kolejne nadwozie, a następnie udalibyśmy się z powrotem po pustą przyczepę.