rekrutuj 40ton665
Opublikowane 4 Styczeń, 2018

Kto w 2017 roku jeździł po Małopolsce bez zezwolenia – podsumowanie kar za ponad milion złotych

witd_krakow_bez_zezwolenia_2017

ITD w województwa małopolskiego podsumowało ubiegłoroczne kontrole zezwoleń na wykonywanie transportu. Można więc poznać łączną ilość przewozów, które jechały przez Małopolskę nielegalnie, a także łączną wartość mandatów. O wszystkim opowiada komunikat WITD Kraków:

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie w 2017 roku ujawnili 121 przypadków wykonywania międzynarodowego przewozu drogowego bez wymaganego zezwolenia lub niezgodnie z posiadanym zezwoleniem. 

Skutkowało to nałożeniem kar na przedsiębiorców o łącznej wartości 1170000 zł, a kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie 75800 zł. 

Zezwoleń nie posiadali przewoźnicy z krajów takich jak: Serbii, Rosji, Czarnogóry, Turcji, Macedonii, Białorusi, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Mołdawii, Rumunii, Chorwacji, Łotwy, Słowacji, Niemiec, Bułgarii, Czech oraz Estonii. 

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Rafik napisał(a):

  To że Litwin, Łotysz, Rom, Rusek, Ukrainiec czy Białorusin jechał bez zezwolenia jestem w stanie zrozumieć. Ale że w tej chlubnej statystyce mamy niemiaszka? W jakim kierunku ten świat zmierza?

 2. Old Truck napisał(a):

  To i tak niewiele w porównaniu z jednym tylko punktem kontrolnym w Budzisku w podlaskim.

 3. zzz napisał(a):

  “Rafik” to tylko auto na niemieckich blachach może było to auto polskiego przewoźnika zarejestrowane w niemczech , ruscy też mają zarejestrowane w niemczech

 4. Ewte napisał(a):

  To pewnie tylko firma założona w Niemczech przez byłych czerwonoarmistów(bądź ich potomków).

Odpowiedz