200-tysięczny MAN z Niepołomic pojechał do firmy Bury – kolejny jubileusz w Polsce

MAN świętuje w Polsce produkcyjny jubileusz. Fabryka w podkrakowskich Niepołomicach wyprodukowała 200-tysięczną ciężarówkę i pojazd ten trafił do polskiego klienta.

Zakład w Niepołomicach działa od 2007 roku, więc na wyprodukowane 200 tys. pojazdów konieczne było 15 lat. Kolejne jubileusze nadejdą jednak znacznie szybciej, gdyż zakład właśnie przechodzi potężną rozbudowę. Firma zainwestuje w fabrykę nawet 95 milionów euro, zatrudni w niej dodatkowe 2500 osób i zwiększy moce produkcyjne do 300 gotowych pojazdów na dobę. Łatwo policzyć, że wówczas dopisywanie do wyników kolejnych 100 tys. egzemplarzy może okazać się kwestią około roku.

Jeśli chodzi o sam jubileuszowy pojazd, to okazał się to ciągnik siodłowy MAN TGX, wyposażony w 12,4-litrowy silnik o mocy 510 KM oraz kabinę sypialną typu GM, ze średnim podwyższeniem dachu. Pojazd ten wyprodukowano dla lubelskiej firmy Bury, już od lat opierającej swoją flotę na pojazdach marki MAN. Co też ciekawe, prezes firmy, pan Jacek Bury, był obecny przy oficjalnym zjechaniu z taśmy i pozwolono mu symbolicznie dokręcić ostatnią śrubę przy kole.