190 śmieciarek Renault Trucks trafi do Kataru, czyli arabski sukces francusko-niemieckich pojazdów

renault_serii_c_d

Zamówienie 190 samochodów ciężarowych to wydarzenie samo w sobie interesujące. Jeszcze ciekawiej robi się jednak kiedy owe samochody są francusko-niemieckimi śmieciarkami, które mają trafić do Ad-Dauha, stolicy Kataru leżącej około 6 tys. kilometrów od Europy.

Zamówienie, o którym mowa, opiewa na 190 ciężarówki marki Renault Trucks. 180 z nich stanowią uterenowione, 12-tonowe podwozia serii C o układzie osi 4×2, natomiast kolejne 10 to szosowa seria w 18-tonowym wydaniu również 4×2. Większa grupa maszyn dostanie niemieckie zabudowy mieszczące 16 m3 śmieci, natomiast 10 egzemplarzy serii D otrzyma zabudowy 12-metrowe. Pierwsze dostawy wszystkich tych maszyn mają rozpocząć się jesienią i potrwają rok.

Dzięki powyższej transakcji Renault Trucks ma szansę zostać w tym roku liderem w sprzedaży pojazdów ciężarowych na tym egzotycznym z naszego punktu widzenia rynku.

Gdyby kogoś interesowały arabskie śmieciarki to zapraszam do lektury jeszcze TEGO artykułu. Można na nim zobaczyć ekskluzywne usługi komunalne wykonywane przy użyciu Scanii serii P.