14 dni na wymianę ciężarówki i nawet 2 lata gwarancji – certyfikat na używane Mercedesy

Mercedes-Benz dołącza do producentów ze specjalną linią ciężarówek używanych. Pojazdy te będą sprzedawane z oznaczeniem „Mercedes-Benz Certified”, a ich zaletą ma być pewna przeszłość oraz nawet dwuletnia gwarancja.

Etykietę „Mercedes-Benz Certified” otrzymają ciężarówki maksymalnie pięcioletnie i mające co najwyżej 500 tys. kilometrów przebiegu. Klient otrzyma też gwarancję, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy oraz 20 lub 30 tys. kilometrów (do lub powyżej 12 ton) nie będzie musiał zjeżdżać na żaden serwis, w tym także na obowiązkowy przegląd.

Na 6 milimetrów wyznaczono minimalną głębokość bieżników, a do tego ma dojść gwarancja na układ napędowy, bez ograniczenia przebiegu i bez udziału własnego. Dla większości modeli będzie ona obowiązywała przez 12 miesięcy, choć wybrane pojazdy otrzymają też wydłużoną gwarancję dwuletnią. A do tego dojdzie możliwość wymiany pojazdu w ciągu 14 dni po zakupie, pod warunkiem zarejestrowania ciężarówki w granicach Unii Europejskiej. Ewentualnie będzie przy tym konieczna mała dopłata, na przykład jeśli pokonamy w te dwa tygodnie zauważalny przebieg.

Od pierwszego kwartału 2021 roku ciężarówki z oferty „Mercedes-Benz Certified” będą dostępne w całej Europie. Choć pierwszy taki egzemplarz został już sprzedany, trafiając do austriackiej firmy Jaritz Transport. Jest to dystrybucyjny, dwuosiowy Mercedes-Benz Antos 1833, wyposażony w zabudowę chłodniczą.