OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 30 Czerwiec, 2017

11 minut przerwy na niecałe 13 godzin jazdy – ciężarowy ekspres na trasie między Niemcami a Litwą

11_minut_przerwy_13_godzin_jazdy

Oto ciekawy przykład ciężarowego “ekspresu” – ten Mercedes-Benz Actros przez niemal 13 godzin pozostawał w ruchu, a najdłuższa przerwa wyniosła przy tym zaledwie 11 minut. Wszystko zostało po prostu zarejestrowane w tachografie, a pełna historia znajduje się poniżej, w komunikacie WITD Olsztyn:

W dniu 23.06.2017 w Ełku przy ul. Suwalskiej, inspektor transportu drogowego przeprowadził kontrolę pojazdu, którym przewoźnik z terenu Republiki Litewskiej wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy, którego przedmiotem było piwo przewożone z Niemiec na Litwę.

Analiza danych cyfrowych z karty kierowcy i z tachografu cyfrowego wykazała, że od godziny 21:06 dn. 22.06.2017 r. do godziny 10:08 dn. 23.06.2017 r. tj. do momentu zatrzymania do kontroli, kierowca prowadził pojazd bez prawidłowej przerwy. Łączny czas prowadzenia wyniósł zatem 12 godzin i 44 minuty. Najdłuższa i jedyna przerwa w tym okresie wyniosła 11 minut i była przeznaczona na spożycie posiłku. Ponadto kierowca przekroczył dzienny okres prowadzenia pojazdu o 2 godz. I 44 minuty oraz skrócił kolejny okres odpoczynku. W związku z powyższym kontrolujący zakazał dalszej jazdy do czasu odbioru regularnego odpoczynku dziennego, a ponadto nałożył na kierującego karę grzywny. W stosunku do przewoźnika prowadzone będzie postępowanie administracyjne zmierzające do wyciągnięcia konsekwencji na podstawie załącznika nr 3 do ustawy o transporcie drogowym.

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. 13*60 napisał(a):

  ITD – ich nieudaczność to kpina z poważnych , legalnych polskich przewoźników.
  Szczególnie tych małych.
  Kpina od lat.

 2. arturos napisał(a):

  Szaleństwo 13h dla busiarzy ponad 30h za kółkiem to norma. Nie wiem jakim cudem oni jeszcze nie mają tacho.

 3. Sasza z Sochaczewa napisał(a):

  A raben kiedyś twierdził że jak się wraca ,, na bazę” to można mieć 15h jazdy

 4. joł napisał(a):

  Miałem raz w życiu taką tarczkę, ale została opisana i przy kontroli została mi odpuszczona. Powód był taki, że rzeczywiście towar musiał być dowieziony.

 5. joł napisał(a):

  frigo express HEHEHEH

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.