100 Scanii R410 LNG dla przewoźnika ze wschodu Niemiec – blisko naszej granicy postaną też dwie nowe stacje

Tak dużego zamówienia na gazowe ciężarówki Scania jeszcze nie miała. Niemiecki oddział duńskiej firmy KP Logistik zdecydował się na 100 egzemplarzy ciągników siodłowych Scania R410 LNG, które zostaną wykorzystane w ciężkim transporcie dystrybucyjnym.

Flota gazowych pojazdów obsłuży dostawy do marketów Netto oraz Norma we wschodniej części Niemiec. Pojazdy te będą operowały także w Berlinie, podlegając pod dwa centra dystrybucyjne. Pierwsze z nich znajduje się w Wustermark przy berlińskim ringu, natomiast drugie operuje w Stavenhagen, niecałe 100 kilometrów na wschód od Rostocku.

Gazowe ciężarówki dla KP Logistik mają oferować po 1100 kilometrów zasięgu i będą wyposażone w kabiny CR20 Normal z dwoma łóżkami. Popracują w firmie do osiągnięcia przebiegu 800 tys. kilometrów, co powinno potrwać 4-5 lat. Co też ważne, skoro będzie ich aż setka, skutecznie zdominują one firmową flotę, liczącą około 150 ciągników.

A na koniec mamy istotną informację dla firm z Polski. Wraz z nowymi Scaniami dla KL Logistik w Niemczech pojawią się też nowe stacje tankowania LNG. Zostaną one ulokowane w Wustermark oraz Stavenhagen, a więc stosunkowo blisko polskiej granicy. Co więcej, mają to być obiekty dostępne przez całą dobę i obsługujące pojazdy dowolnych marek, od dowolnych przewoźników.