10 lat więzienia dla kierowcy, który korzystał z telefonu i najechał przez to na samochody osobowe

wypadek_uk_10_lat_kamera_1

W nawiązaniu do tekstu:

30-letni kierowca odpowie za najechanie na kilka pojazdów – Polak przyznał się do korzystania z telefonu

Aż dziesięć lat spędzi w więzieniu Tomasz K. – Polak pracujący w Wielkiej Brytanii jako kierowca ciężarówki. Jest to dzisiejszy wyrok dotyczący wypadku, do którego doszło 10 sierpnia na trasie A34. Brytyjski sędzia zdecydował się na tę surową karę po tym, jak kierowca przyznał się do korzystania w momencie wypadku z telefonu. Przez około 7 sekund miał on zmieniać muzykę, zupełnie odrywając wzrok od drogi.

W wyniku wypadku zginęła 45-letnia kobieta oraz trójka dzieci. Cała sprawa była tym bardziej przerażająca, że świadkami ich śmierci był partner 45-latki oraz ich czwarte dziecko. Jechali oni w innym samochodzie, który również brał udział w tym wypadku.

Warto też dodać, że Mercedes-Benz Axor, który najechał na tył aut osobowych, wyposażony był w dwie kamery. Pierwsza z nich nagrywała sytuację przed pojazdem, zaś druga została skierowana na samego kierowcę. Pozyskane w ten sposób nagrania trafiły oczywiście do materiału dowodowego, a ponadto policja z Thames Valley przekazała je do mediów. Poniżej można więc zobaczyć winnego tuż przed wypadkiem:

wypadek_uk_10_lat_kamera_5