Kamaz wygrał rajd Dakar 2017 – na podium znalazło się aż dwóch Rosjan oraz Gerard de Rooy

kamaz_dakar_2017_bloto

I rajd Dakar 2017 jest już za nami. Po zmaganiach nie tylko z pustynią, ale także z ulewnymi deszczami oraz błotem, zwycięzcą okazał się Rosjanin – Nikolajev jadący ciężarówką marki Kamaz. Za nim uplasował się Sotnikov, czyli kolejny kierowca Kamaza, a dopiero na trzecim miejscu znalazło się najlepsze Iveco. Był to model Powerstar prowadzony przez Gerarda de Rooya, z polskim mechanikiem Dariuszem Rodewaldem.

Dalej, na miejscu czwartym, też znalazło się Iveco, tym razem prowadzone przez Argentyńczyka nazwiskiem Villagra. Piąty był kolejny rosyjski Kamaz, natomiast na miejscu szóstym trafiła się niespodzianka w postaci białoruskiego MAZ-a. Na miejscu siódmym dojechał Czech Loprais, jadący ciężarówką marki Tatra, natomiast za nim uplasowało się dwóch Japończyków w ciężarówce marki Hino. Co ciekawe, na ostatnim miejscu pierwszej dziesiątki znalazł się też klasyczny Liaz, prowadzony przez ekipę z Czech. Łącznie do końca całego wyścigu dotrwało 40 ciężarowych załóg, natomiast na mecie etapu pierwszego było ich o 10 więcej.