Dwa zdarzenia z amerykańskimi żołnierzami: najechanie na tył na A4 oraz awaria przy moście w Toruniu

Amerykańscy żołnierze znowu namieszali na polskich drogach. We wtorek doszło do aż dwóch zdarzeń z ich udziałem, skutkujących zablokowaniem autostrady A4 oraz jednego z najważniejszych skrzyżowań w Toruniu.

Pierwsza z sytuacji rozegrała się przed godziną 10 rano, na A4 między Kostomłotami a Kątami Wrocławskimi. Najechały tam na siebie dwa amerykańskie pojazdy, uczestniczące w całej kolumnie wozów pancernych. Najprawdopodobniejszą przyczyną zdarzenia było utrzymywanie zbyt małej odległości.

Jedna osoba została przy tym ranna i wezwano do niej ratowniczy helikopter. Po przebadaniu okazało się jednak, że żołnierz nie wymaga nawet odwiezienia do szpitala. Gorzej wyglądała sama autostrada A4, która szybko zamieniła się w jeden wielki korek. Można go zobaczyć na poniższym filmie:

Tymczasem w Toruniu, na skrzyżowaniu dróg nr 15 oraz 91, jedna z amerykańskich ciężarówek uległa uszkodzeniu. Jak podaje lokalny dziennik „Nowości”, w pojeździe przewożącym działo pękł jeden z elementów zawieszenia. Kolumna piętnastu pojazdów musiała się więc zatrzymać, żołnierze ściągali uszkodzony pojazd z drogi i organizowali dla działa zastępczy transport. Szosa Lubicka, prowadząca z centrum Torunia do autostrady A1, została przy tym częściowo zablokowana.

I tutaj kolejny film: