Zakaz wjazdu ciężarówek do Białegostoku, w związku z obfitymi opadami śniegu

W związku z wyjątkowo obfitymi opadami śniegu, wydano tymczasowy zakaz wjazdu do miasta dla samochodów ciężarowych. Tym razem nie dotyczy to jednak regionów górskich, ani też Francji lub Hiszpanii. Zakaz wydano bowiem na Podlasiu, a konkretnie w Białymstoku.

Zakaz wjazdu ciężarówek ma obowiązywać jutro (wtorek, 26 stycznia), w czasie porannego oraz popołudniowego szczytu. Na drogach krajowych nr 8, 19 oraz 65 można się więc spodziewać tymczasowych utrudnień, a okoliczne parkingi mogą zostać przepełnione. Nie jest to też pierwszy raz, gdy Białystok wprowadza takie ograniczenia. Poprzednia akcja miała miejsce w styczniu 2019 roku, również w związku ze śnieżycą.

Poza zakazem wjazdu do miasta, kierowcy ciężarówek mogą też spodziewać się czysto pogodowych problemów. Opady śniegu są na Podlasiu tak silne, że straż pożarna musiała dzisiaj pomagać w pokonywaniu węzła dróg nr 8 oraz 19, na północ od Białegostoku. Odnotowywano też problemy na drodze nr 65, w okolicach Królowego Mostu. Miejscami spadło nawet 30 centymetrów śniegu, a część okolicy pozostaje odcięta od prądu.

Wracając natomiast do zakazu – kolejne informacje w jego sprawie mogą pojawić się jutro, około godziny 9. Wówczas ma odbyć się kolejne posiedzenie białostockiego sztabu kryzysowego. Zapowiedział to sam prezydent miasta, w poniższych wiadomościach na Twitterze:

Aktualizacja, zdjęcia z wtorkowego poranka. Jak widać, śnieg jest, ale tragedii ewidentnie nie ma: