Zakaz dla 11 tys. ciężarówek na dobę – kolejny niemiecki most w tragicznym stanie

Sieć autostradowa w Zagłębiu Ruhry, pół wieku temu będąca prawdziwą dumą Niemiec Zachodnich, w coraz większym stopniu się rozpada. Zakaz ruchu ciężarówek właśnie pojawił się na kolejnym moście, a przyczyną znowu jest skrajne wyeksploatowanie.

Nowy zakaz stanął dzisiaj rano na moście Emschertalbrücke, w ciągu autostrady A43, pod miastem Recklinghausen. Obejmuje on pojazdy powyżej 3,5 tony i może skutkować bardzo dużymi utrudnieniami. Szacuje się bowiem, że każdej doby tym jednym mostem przejeżdżało około 11 tys. ciężarówek.

W ramach objazdów A43 trzeba opuścić już na węzłach Recklinghausen oraz Herne. Ciężarówki są wówczas kierowane na równoległą autostradę A45, gdzie niestety odnotowano już dzisiaj zauważalne zwiększone natężenie ruchu.

Według wstępnych planów, zakaz utrzyma się przez co najmniej trzy lata. Istnieje też możliwość dodatkowego pogorszenia sytuacji. Obecnie trwają bowiem dwutygodniowe testy, które zadecydują o ewentualnym zamknięciu mostu także dla pojazdów poniżej 3,5 tony.