Z samochodu wypadł silnik oraz kierowca – uderzenie w lewy tylny narożnik naczepy

Już od trzech lat policja publikuje w sieci wakacyjną mapę śmiertelnych wypadków drogowych. Tegoroczną edycję możecie zobaczyć powyżej, że stanem na niedzielę, 4 lipca. Łącznie mamy tam już 54 tragiczne zdarzenia, w tym aż siedem z minionej soboty (kolor żółty). Przy mapie pojawiają się zaś takie komunikaty, jak na przykład ten ze śląskiego odcinka A1.

43-letni kierowca DAF-a XF na pewno długo nie zapomni czwartkowego wieczoru. Jechał on wówczas autostradą A1 w kierunku północnym. Przy węźle Zabrze Północ został najechany przez rozpędzonego Peugeota 407, który wbił się w lewy tylny narożnik naczepy.

Następstwa wypadku były przerażające – z Peugeota wypadł zarówno kompletny silnik, jak i 27-letni kierowca. Młody mężczyzna uderzył w jezdnię, ponosząc przy tym śmierć na miejscu. Silnik zdołał zaś przelecieć na drugą stronę trzypasmowej autostrady, zatrzymując się na wolniejszej części jezdni.

Policja oraz prokuratura prowadzą dochodzenie w sprawie przyczyn zdarzenia. Kierowcy ciężarówki nic poważnego się nie stało, był on też w pełni trzeźwy.