Z jadącej autostradą ciężarówki skradziono ładunek iPad’ów – szokujące wydarzenie z zachodnich Niemiec

Niecodzienna wiadomość obiega od rana niemieckie media – czeska ciężarówka została w czasie jazdy autostradą okradziona z ładunku urządzeń elektronicznych marki Apple. Przewożący drogocenny ładunek pojazd wyjechał nocą z holenderskiej miejscowości Waalwijk i udał się na wschód, w kierunku Niemiec, gdzie został okradziony.

Przestępcy prawdopodobnie podjechali do samochodu ciężarowego, a następnie jadąc „zderzak w zderzak” wywiercili dziurę w tylnej części jego zabudowy. Jak podaje niemiecka policja, złodziejom udało się w ten sposób zabrać z pojazdu 125 iPad’ów, 4 iPad’y mini, 30 iPhone’ów oraz dwie klawiatury marki Apple. Wszystko miało odbyć się na tyle sprawnie, że kierowca ciężarówki niczego nie zauważył, dopiero w czasie postoju w okolicach Kassel odkrywając dziurę w ładowni oraz braki w ładunku.

Nie wiadomo gdzie konkretnie doszło do zdarzenia. Czeski kierowca zeznał, że w czasie postoju w okolicach Dortmundu w pojeździe nie było żadnego śladu po kradzieży. To by natomiast znaczyło, że kradzieży dokonano między Dortmundem a Kassel, na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie dochodziło już do podobnych zdarzeń.