Wzorowa rampa do odladzania ciężarówek – zadaszona, szeroka i lekka w użyciu

Po raz kolejny wchodzimy na temat odladzania dachów. Tym razem nie będzie jednak mowy o karach, lecz o wzorowym im zapobieganiu. Odbywa się to z udziałem profesjonalnej rampy, zapewniającej kierowcom bezpieczne warunki pracy.

Rampa należy do prywatnej firmy, ulokowanej na terenie strefy przemysłowej, przy autostradzie A2 na zachód od Hanoweru. Zdjęcia obiektu przesłał mi Czytelnik Remek, nie kryjąc przy tym swojego uznania. Jak sam stwierdził, to najbardziej solidna i bezpieczna rampa, jaką kiedykolwiek udało mu się spotkać. I faktycznie trzeba przyznać, że cały obiekt jest bardzo rozbudowany.

Mamy tutaj między innymi szerokie zadaszenie, ułatwiające pracę w trudnych warunkach pogodowych. Schody zostały odpowiednio zabezpieczone, ograniczając ryzyko upadku, a tyczki do odśnieżania mają zaskakiwać lekką konstrukcją, ułatwiającą operowanie. Obie tyczki są też umocowane na łańcuchach, które poruszają się w szerokich szynach. Coś takiego ogranicza ryzyko kradzieży, a jednocześnie nie jest nadmiernym utrudnieniem w pracy.