Wypił wieczorem 0,7 litra wódki, dodał kilka piw, a następnego dnia rano załadował i ruszył w trasę

0,7_litra_kilka_piw_w_trasie_1

0,7 litra wódki oraz kilka piw to ilość, która potrafiłaby strącić z nóg naprawdę dobrego zawodnika. Tymczasem pewien litewski kierowca potrafił wypić to w trasie, wiedząc, że następnego dnia rano czeka go załadunek i wyjazd w dalszą drogę. O wszystkim opowiada poniższy komunikat, opublikowany przez WITD Gdańsk:

W dniu 29.01.2018 roku inspektorzy transportu drogowego z oddziału Słupsk w miejscowości Nowa Dąbrowa na drodze krajowej nr 6 zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy należący do przewoźnika litewskiego, który jechał z Duninowa koło Ustki do Sochaczewa, a dalej na Łotwę. W trakcie kontroli od zatrzymanego kierowcy wyraźnie wyczuwalny był alkohol. Podejrzenie inspektorów potwierdziło się w organizmie kierującego stwierdzono 1,4 promila alkoholu.

Kierowca przyznał się, że dzień wcześniej wieczorem oczekując na poranny załadunek wypił 0,7l wódki oraz kilka piw.

Na miejsce kontroli wezwano patrol policji z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, któremu przekazano zatrzymanego mężczyznę. Litewski kierowca został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań a dzisiaj w trybie przyspieszonym zostanie doprowadzony do sądu, gdzie będzie odpowiadać za przestępstwo z art. 178a kk.

0,7_litra_kilka_piw_w_trasie_2