OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 28 Czerwiec, 2018

Wróciły ukraińskie Volkswageny LT z wielotonowymi ładunkami – rekordzista wiózł nawet 14 ton

W nawiązaniu do tekstu:

Sześć ukraińskich Volkswagenów LT z nawet 10-tonowymi ładunkami, tworzących bardzo wolny konwój

Pamiętacie grupę Volkswagenów LT, które wiozły z Polski na Ukrainę około 10-tonowe ładunki? Była to historia na tyle absurdalna, że wiele osób aż nie chciało w nią wierzyć. Dziwiły też dołączone do wszystkiego zdjęcia, na których wiekowe LT-eki na dobrze nie przysiadły.

A jednak, komunikat ITD z końca maja został wczoraj oficjalnie potwierdzony. Wyjaśniła się też sprawa z podejrzanie wysoko stojącym tyłem nadwozia. Wszystko w ramach poniższego komunikatu Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, do którego dołączono też powyższe zdjęcie.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce, tylko jednej nocy zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych. Kierowcy samochodów dostawczych przewozili nawet 14 ton towaru.

Zdarzenia miały miejsce w minionym tygodniu, w trakcie jednej z nocnych zmian na przejściu granicznym w Medyce. Funkcjonariusze Straży Granicznej, podczas kontroli pojazdów wyjeżdzających z Polski zwrócili uwagę na duże przedmioty przewożone w samochodach osobowych zarejestrowanych na terytorium Ukrainy. W związku z podejrzeniem, że masa pojazdów może przekraczać tą dopuszczalną, skierowano je na wagę Oddziału Celnego. W tym czasie, w ruchu ciężarowym podjechały inne pojazdy, które przewoziły m.in. duże rulony blachy. Okazało się że samochody, których maksymalna waga nie powinna przekraczać 3500 kg, ważyły nawet 14 ton.

W trakcie kontroli stanu technicznego funkcjonariusze SG ustalili, że konstrukcje pojazdów zostały przerobione „chałupniczym” sposobem w celu zwiększenia nośności. W konsekwencji, w związku z zagrożeniem dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz negatywnym wpływem pojazdów na stan dróg, Straż Graniczna zatrzymała dowody rejestracyjne oraz ukarała kierowców – obywateli Ukrainy, mandatami karnymi w wysokości 1000 złotych każdy.

Dodatkowo, kierowcom którzy nie po raz pierwszy zostali przyłapani na tym procederze, na podstawie Ustawy o Cudzoziemcach wydano decyzję zobowiązującą do powrotu oraz zakaz wjazdu na terytorium państw Schengen przez okres 5 lat.

Ten wpis ma 22 komentarzy

 1. KAMIL napisał(a):

  No i to jest pozytywna wiadomość – zakaz wjazdu i tyle, może się czegoś w końcu nauczą bo pewnie tymi kwitkami co im ostatnio ITD wypisało to się brzydko mówiąc na drugi dzień podtarli …

 2. Rafik napisał(a):

  Brawo straż graniczna !

 3. rys-mys napisał(a):

  Ale samochody , mam nadzieję , poszły do konfiskaty?? Toż to przecie jest maksimum głupoty i bezczelności!!! I to nie pierwszy raz. W danii czy Niemczech by się tak nie cackali.

 4. Jankoz napisał(a):

  A gdzie kara dla załadowcy?

 5. Wici napisał(a):

  No właśnie! Przecież sami sobie tych rolek na busy nie wturlali. Ktoś im to załadował. Ten “Ktoś” również powinien zostać przykładnie ukarany.

  • pete379 napisał(a):

   Arcelor Mittal Ujastek i wszystko jasne. Spedycja obsługujące zaladowalyby nawet na riksze kręgi. Kiedyś oferował stał na firanki…kręgi duże bez coilmuldy “Paanie moje to jeżdżą z tym aż ogień idzie I jeszcze nic się nie stało “.
   A towar i samochody powinny trafić do shreddera, a nagranie z tego upublicznic.

   • Kaziu napisał(a):

    pete379 Mógłbyś przetułumaczyć to co napisałeś na polski bo nic nie rozumiem

    • pete379 napisał(a):

     Skutki autokorekty androida… Spedycje ładują na byle co “bo co może się stać”, albo “bo inni tak jeżdżą “. Norma przy stali z Arcelora. Do czasu jakiejś tragedii…
     A te szrupy z Ukrainy razem z towarem powinni do niszczarki wrzucić- nie prasy tylko rozdrabniacza przemysłowego.

    • KAMIL napisał(a):

     Kiedyś jakąś stal mu chcieli na firankę załadować, a on nie załadować bo nie mieć jakieś muldy i powiedzieć żeby trafić do jakiegoś szrederra, mniej więcej tak to wygląda.

 6. andrzej napisał(a):

  Dobrze że chociaż ten zakaz im dali, chociaż znając życie znajdą się inni desperaci którzy tymi samymi autami wrócą po ten sam ładunek, więc chyba lepszym rozwiązaniem hyłby zakaz wjazdu na terytorium Polski tymi autami.
  P.S. co za idiota ich załadował i wypuścił na drogę z zakładu?!

 7. KAMIL napisał(a):

  Odpowiedzialność załadowcy mimo, że ujęta w przepisach to MIT.

 8. grzestato napisał(a):

  Jeśli faktycznie ten towar ładowany jest w w/wym. firmie i jak widać dosyć często, to nie może ITD ustawić się w pobliżu bramy wyjazdowej z wagą i po ukaraniu odsyłać z powrotem do firmy? Czy również załadowca nie bierze pośrednio udziału w tym nielegalnym procederze? Myślę, że znalazłby się na to odpowiedni paragraf.

 9. Rad napisał(a):

  Jeździłem LT55 z silnikiem o tej samej mocy pewnie co te LT35 (czyli coś koło 90-95), przy pełnym załadunku (czyli całość około 6T) ten samochód na prawdę już ledwo co jechał a chyba miał najwolniejszy most z możliwych (przy 60 km/h prawie 3000 obrotów) nie wyobrażam sobie jakim cudem to jechało ważąc ponad 2 razy tyle

 10. turor napisał(a):

  To ze ITD nie wezmie sie za zaladowce swiadczy tylko o nich.
  Sluzba ktora nie wywiazuje sie z tego do czego zostala powolana.
  Jak parowiarze z ITD nie wiedza jak zaltwic definitywnie takie przegiecia niech podpytaja kolegow ze skandynawii.

  • KAMIL napisał(a):

   Po co prowadzić jakieś dochodzenie kto i jak załadował jak można szybko i bez większego nakładu pracy robić inne rzeczy …

  • pete379 napisał(a):

   Jakby tak zrobili, to Główny Inspektor powiedziałby do wojewódzkiego, (który dowaliłby karę załadowcy) cytat z Kilera “..i widzisz Wąski, urwałeś kurze złote jaja…”.

 11. Kamil napisał(a):

  Itd nie weźmie się za kontrolę zaladowvy za duża rzeźba przewoźnik to łatwiejszy cel jest na drodze i czeka. Itd ma zarabiać a nie polepszac

 12. raptownywaldek napisał(a):

  zakaz wjazdu dlą kierującego czy auta?

 13. Paweł napisał(a):

  Na 100% nie jechali z tymi kręgami z Krakowa. Podejrzewam, że wrzucili im to na terminalu przeładunkowym w Medyce.

 14. Hubert napisał(a):

  Kupują w Polsce blachę, dają prace Polakom. Poruszają się tak wolno ze nie powodują żadnego zagrożenia. Ja tam bym im darował i pozwolił tak jeździć.

 15. lilian napisał(a):

  Panowie przy busach ITD i żadna inna służba nie ukarze załadowcy bo nie ma możliwości prawnych

 16. joka napisał(a):

  Jeżeli firma Ukraińska robi odbiór własny zakupionego towaru, a tak najprawdopodobniej było, to firma załadowcza żadnej odpowiedzialności nie ponosi. I tak jest w wielu przypadkach z jazdą na Ukrainę , Rumunię czy Mołdawię. Przecież ten towar nie idzie przez żadną spedycje . Więc wina tylko po stronie kupującego Ukraińca.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.