Wóz strażacki najechał na tył autotransportera – kabina wbiła się w górny podest

Wśród niekończących się informacji o najechaniach na tył, to sobotnie zdarzenie niewątpliwie się wyróżnia. Najeżdżającą ciężarówką był bowiem wóz strażacki, jadący na sygnale.

Ratownicze Volvo FE poruszało się niderlandzką trasą N363, pędząc do dużego pożaru w miejscowości Uithuizermeeden. Na łuku w prawo pojazd najechał na tył litewskiego autotranspotera, wbijając się kabiną w górny podest przyczepy.

Na szczęście żaden ze strażaków nie został poszkodowany i nie wymagał transportu do szpitala. Nic nie stało się też kierowcy uderzonej ciężarówki. Wóz został jednak bardzo mocno uszkodzony, a jego załoga nie dotarła na miejsce akcji. Ucierpiał też jeden z samochodów na autotransporterze, w postaci nowego Porsche 911.

Dokładne przyczyny zderzenia nie są znane. Są jednak nieoficjalne relacje świadków, według których autotransporter zatrzymał się na drodze lub też poruszał się z minimalną prędkością. Pozostaje tylko pytanie, czy kierowca wyhamował na widok jadącego wozu, czy też był ku temu jakiś inny powód.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia:

Mogą występować przejściowe problemy z dostępem do komentarzy na urządzeniach mobilnych oraz podczas korzystania z przeglądarki Firefox. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.