Wymusił zatrzymanie, wybił szybę i zderzył się z ciężarówką – agresja na trasie S3

W komunikatach policji pojawiła się kolejna historia z lewego pasa. Wszystko rozegrało się w minioną środę, na trasie S3 pod Gorzowem Wielkopolskim. Wśród następstw znalazły się zarzuty o zniszczenie mienia, natychmiastowe zatrzymanie prawa jazdy, a także skierowanie do wniosku o ukaranie do sądu.

38-latek kierujący Peugeotem poruszał się lewym pasem „ekspresówki”. Przed nim na ten sam pas wyjechał Volkswagen Transporter, mający wyraźnie niższą prędkość. Kierujący Peugeotem musiał więc zwolnić i postanowił się za to zemścić. Wyprzedził Volkswagena, bardzo gwałtownie przed nim zahamował i zmusił do zatrzymania.

Wściekły 38-latek wysiadł z samochodu, krzyczał na kierującego „busem” i oczekiwał osobistej konfrontacji. Gdy nie osiągnął swego, wybił ręką boczną szybę, wrócił do swojego samochodu i bardzo gwałtownie ruszył. Zrobił to jednak w tak niebezpieczny sposób, że doprowadził do zderzenia z jadącą lewym pasem ciężarówką.

W międzyczasie na miejscu pojawiła się policja, otrzymując sygnał o kolizji trzech samochodów. Funkcjonariusze zebrali wyjaśnienia od uczestników zdarzenia i postawili zarzuty wspomniane już na wstępie.

Komunikat gorzowskiej policji:

Gorzowscy funkcjonariusze ruchu drogowego zostali wezwani w środę, 02.06.2021 r., po godzinie 16:00 na trasę S3, gdzie miało dojść do zdarzenia drogowego. Gdy policjanci dojechali na obwodnicę Gorzowa Wielkopolskiego, zauważyli stojące trzy pojazdy. Policjanci po chwili dowiedzieli się, że nim doszło do kolizji osobówki z ciężarówką, jeden z kierowców był bardzo agresywny. Z relacji mężczyzny w peugeocie wynikało, że jechał trasą S3 w stronę Zielonej Góry lewym pasem, gdy w pewnej odległości przed nim na jego pas wjechał bus, który poruszał się z mniejszą prędkością. To mocno zdenerwowało kierowcę peugeota, który wyprzedził vw i zajechał mu drogę, gwałtownie zahamował i na ekspresówce wyszedł z auta. 38-latek wykrzykiwał w stronę kierowcy busa, który nie zamierzał wysiadać ze swojego pojazdu. Wtedy mężczyzna z peugeota uderzył ręką w boczną szybę i ją wybił. Po wszystkim wrócił do swojego auta i ruszył. Zrobił to jednak niebezpiecznie, bo na lewym pasie trasy S3 doprowadził do zderzenie z jadącą ciężarówką. Kierowca vw przekazał policjantom, że nie zajechał nikomu drogi, a mężczyzna z peugeota wpadł w furię i nie dało się z nim prowadzić żadnej dyskusji. Po wycenie szkód w pojeździe zgłosi się ponownie do policjantów, by 38-latek odpowiedział za zniszczenie mienia.

Funkcjonariusze ruchu drogowego nie mieli wątpliwości, by kierowcy peugota zatrzymać prawo jazdy. Jego zachowanie i gwałtowne manewry zdecydowanie odbiegały od przyjętych norm. Stworzył zagrożenie w ruchu drogowym, niewiele brakowało by zderzenie z jadącą ciężarówką miało katastrofalne skutki. To sytuacja, która w ogóle nie powinna mieć miejsca. Sprawa 38-letniego kierowcy zostanie przez policjantów skierowana do sądu.

Mogą występować przejściowe problemy z dostępem do komentarzy na urządzeniach mobilnych oraz podczas korzystania z przeglądarki Firefox. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.